Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért kapnak ennyi pénzt az...

Miért kapnak ennyi pénzt az élsportolók az államtól?

Figyelt kérdés

Hosszú eszmefuttatás következik.


Nem értek egyet a sporttámogatás jelenlegi formájával, legalábbis elvi szinten.


Van egy élsportoló, aki befutott, ezáltal rengeteg pénzt kap nem csak az államtól, hanem szponzoroktól, cégektől, van hírneve, bármilyen vállalkozást elindíthat, egyetemre max. ponttal felveszik minden nehézség nélkül, az emberek körbeugrálják, nagyon jó kapcsolatokat szerez stb.

Vagyis nagyon sok pozitívumot kap már önmagában is, miért kell neki pénzt adni?


Ami a legjobban zavaró, hogy közpénzt kap, amelyet az adófizetők forintjaiból von el az állam (a piaci alapú támogatás nem zavar, sőt egyáltalán nem érdekel, ameddig nem közpénzt harácsolnak, felőlem napi szinten kokaint fogyaszthatnak a versenyszféra pénzéből, nem érdekel).


Elég sok pénzt kapnak egy olimpiai arany után, havi járadékot mellé, rengeteg pénzt kap a felkészülésre stb. stb. Miért? Még egyszer, a gyengébbek kedvéért megemlítem: nem zavar, sőt nem érdekel mennyi pénzt kapnak, felőlem milliárdokat kaphatnak egy VB arany után, ameddig nem közpénzből teszik.


A sportoló önmagát valósítja meg, tesz magasról a nemzeti érzésre, nem az országért versenyez, hanem maga miatt teszi, ő akar jobb pozíciót, hírnevet, pénzt. Vagyis a sportoló ugyanolyan "önző", mint például a pék (ajánlom Adam Smith nem a pék jóindulatából c. idézetét).


A sportoló a beléje ölt pénzt nem termeli vissza az államháztartás javára, marginális előnyei lehet, de az szerintem elenyésző (a kisgyerek látja, hogy XY mekkora sportoló, elkezd sportolni). Ráadásul ez nem tételezi fel, hogy támogatni kellene az élsportot, ott van Arnold, Zyzz, akik nagy hatással vannak az emberekre, ha testépítésről van szó, ők saját maguk érték el a pénzt/hírnevet, állami támogatás nélkül.


Az élsportnak kevés előnyét, ha úgy tetszik pozitív externáliáját látom. Az élsport támogatása helyett igenis az egész ország sportolását kellene támogatni, uszodát, sportközpontot kellene létesíteni, ahová az átlag ember el tudna menni sportolni, ezáltal több egészségesebb ember maradna, ami a TB pénzeken is tetten érhető lenne. stb.


Senkinek az életére nincs semmilyen hatással, ha XY az olimpián érmet szerez. Igen, tök jó, hogy a politikus tud kivel fotózkodni, tök jó, hogy 1 percig megy a himnusz, meg a nyertest veszi a kamera, de és? Nincs hatással senki életére sem. Felesleges rongyrázás, magyar "bromság", hogy nekünk aztán meg kell mutatni a világnak, mennyi érmet tudunk szerezni. Mintha egyáltalán számítana, valóban, másnap megírják a lapok és ennyi volt, 15 perc hírnévért osztjuk el rosszul a pénzt.


Nem az élsport ellen vagyok, hanem a támogatása ellen, és nem is kifejezetten az élsportolók támogatása ellen, meg van az élsport nevelésnek a helye, tehetségeket a támogatásokkal lehet elérni, fejleszteni, de miután elért egy szintet, pofátlanságnak tartom a további támogatásukat.


Jah igen, a demagóg vagy, meg hülye vagy, nincs életed, sz*r életed van, és további primitív megjegyzéseket hanyagoljuk, köszi.


2016. márc. 6. 14:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Te is tipikusan az vagy aki csak azt tudja, hogy közpénz és akkor egyből azt gondolja, hogy az állam az összes pénzét a sportra küldi..

Most mi a fenének kell sajnálni azoktól a pénzt, akik gyerekkoruk óta napi rendszereséggel készülnek, akik példaképek és akikért az egész ország (talán kivéve te) szurkol az olimpián? Ha nincs támogatás, nincs élsport sem, ez ilyen egyszerű. Hidd el az a pénz ami elmegy erre az nagyon apró százaléka a magyar költségvetésnek.

2016. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ilyen demagóg érvelést, te jó isten...


Meg a minősítsük a másikat is nagyon megy, ahogy nézem.


Szövegértelmezésed is durva: sehol nem írtam én ilyet, hogy minden pénzét erre költi az állam, te jó ég.


Várom a további értelmes kommenteket. Bár ahogy nézem azt várhatom.

2016. márc. 6. 21:34
 3/18 A kérdező kommentje:

" mi a fenének kell sajnálni azoktól a pénzt"

-Te írtad


"Még egyszer, a gyengébbek kedvéért megemlítem: nem zavar, sőt nem érdekel mennyi pénzt kapnak, felőlem milliárdokat kaphatnak egy VB arany után"


- Én írtam,


Vesd össze legyél szíves, hogy mennyire nem tudsz szöveget értelmezni...

2016. márc. 6. 21:36
 4/18 anonim ***** válasza:
Hidd csak azt, hogy neked van igazad, akinek az is fáj ha a kis adóját sportolók kapják.. szánalmas
2016. márc. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Még a szavak jelentésével sem vagy tisztában.


Tudod mi a különbség az élsportoló és a sportoló között? :D


Keress rá kérlek.


Ez a kérdés az élsportról szólt.


Te valami kopasz kondis vagy? Ha igen, akkor nem csodálkozom. :D

2016. márc. 6. 22:33
 6/18 anonim válasza:

Megmondom őszintén,az életjáradékot én sem értem.Rangsorolni kellene végre a kiadásokat.Első,abban igazad van hogy csepp a tengerben az összkiadáshoz képest,de!

Aki egyszer is szerzett olimpiai aranyat,miért is kap fizetést élete végéig?Mert megérdemli.Legyen.Megdolgozott érte?Meg.De nem 60 évre!Ha rajtam múlna a következő olimpiáig kapná.Ha ott ismét nyer,kapja megint 4 évig.Ha nem akkor egyszeri díjazás és pont.Ha megint nyer újra jár 4 évig.Slussz.

Hasznot nem hoz,hacsak a nemzeti büszkeséget nem nézem de ettől nem futja több iskolai wc felújításra.Rám foghatod hogy sajnálom tőlük,és igazad van!Ennyit nem dolgoznak!Ellenben minimum duplán vannak megfizetve.Ha a szponzori támogatásokat is beleszámolom.Ellenérvet nem hoztál.Csak köpködsz.Nem az a lényeg hogy elenyésző.Azt nem vitatom.De azt igen hogy jár nekik.

2016. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azért, hogy pár politikus fényképezkedjen velük, ezzel fiatalságot és fittséget szimbolizálva. A fizetett sportolók egy-egy részét felhasználják önmaguk reklámjaként.
2016. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Ez butaság.Nyilván iróniának szántad de annak sem állja meg a helyét.
2016. márc. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Még valami, az az összeg nem is annyira elenyésző, tekintve hogy a cégek hatalmas társasági adókedvezményt kapnak, ha sportot támogatnak. Vagyis az állam jó pár milliárdról mond le évente azért, hogy cégek támogassák az élsportot is...
2016. márc. 10. 07:50
 10/18 anonim ***** válasza:
Én teljesen egyetértek veled, nagyon jó eszmefuttatás volt. Az a baj, hogy az életbe, főleg amióta a kapitalizmus van, aki nyertes az nagyon nyertes, aki vesztes, az meg egy utolsó nincstelen. Itthon is az aranyérmesek folynak a csapból, az óriási pénzeket felmarkolják az államtól, de ha már valaki 5. vagy 15., ami ugyanúgy óriási eredmény, de vannak olyan sportágak, ahol egy 30. is borzasztó jó, az már senkit sem érdekel és pénzt is alig kap, ha kap (pontosan nem tudom, de azt tudom, hogy elenyésző). Te is úgy érzem, hogy megpendítetted ezeket a húrokat, azért említem ezt. Ez az élet egy nagy orosz rulett, vagy Monopoly/Gazdálkodj okosan, ha úgy tetszik. Mindenki küzd, hogy nyerjen, aki nyer az a világ tetején lesz, és xy bevételeken kívül, még az állam is kinyalja a fenekét. Egy ilyen dupla vagy semmi, élet-halál játszma.
2016. márc. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!