Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Csak szerintem érthetetlen,...

Csak szerintem érthetetlen, hogy állami jutalmat adunk az olimpikonoknak?

Figyelt kérdés

Mielőtt félreértenétek: nagyon örülök ez eddigi riói sikereknek és minden magyar sportoló jó eredményének. Biztosan nagyon sok munkájuk van benne. Nem sajnálom tőlük a gazdagságot, megdolgoztak érte. Viszont szerintem agyrém, hogy az adófizetők pénzét kirakatsportolók díjazására fordítjuk.

A sportról szóló 2004. évi törvény értelmében minden olimpián és paralimpián érmet szerző a 35. évét betöltött sportoló (és edzője) élete végéig havi járadékra jogosult, ami mindig az aktuális magyarországi átlagfizetéssel egyezik meg. (Emellett pedig ugye egy aranyérem idén 35 millió forint azonnali jutalmat ér.)

Egy olyan országban, ahol négymillióan élnek létminumum alatt, biztosan ez a legjobb hely ahová azt a pénzt tehetnénk? [Ha így kiszámoljuk, átlag 150 000 000 forintra jön ki egy aranyérem (a csapatsportokat még nem is vettem ide…). ] Miközben az esztergomi kórház nem tud meleg ételt adni a bentlévőknek? Folyamatosan orvoshiány van és hónapos előjegyzések vannak műtétekre és vizsgálatokra? (stb.) Nincs jobb helye a pénznek?

De ha már mindenképp sportra kell fordítani, azt is meg lehet érteni. A magyar lakosság fele túlsúlyos. Fektessünk akkor a tömegsportba, ne az élsportba. Ne csak vezessük be a heti öt testnevelésórát, de biztosítsuk hozzá a feltételeket is (tornatermek, eszközök, tanárok stb.)! Építsenek futópályákat, kerékpárutakat, újítsanak fel uszodákat! Az emberek egészségébe fektetni megéri, szemben azzal, hogy kitömünk pénzzel egy-egy élsportolót, akiknek általában ez az összeg úgyis aprópénz (ld. Hosszú Katinka, a világ első dollármilliomos úszónője).

Úgy gondolom, hogy mindenki válasszon olyan foglalkozást, vagy adott esetben sportot, amelyből meg tud élni, és ne az államtól várja a folyamatos támogatást. A profi sportnak az a lényege, hogy az illető el tudja tartani magát a választott sportágból, fellépési és egyéb versenydíjai fedezik a felkészülés, versenyzés költségeit és a megélhetést is. Ha pedig nem volt elég jó, vagy nem választott elég ügyesen, magára vethet. Ha pedig elég jó volt, élvezze ki a kemény munkája gyümölcsét, azt sem irigyli senki.

Kapható vagyok az értelmes vitára. Nem kinyilatkoztatás, amit fentebb írtam, kíváncsi vagyok a véleményetekre



2016. aug. 7. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek... de hát ilyen a kapitalizmus. Ez az egész olimpia egy hatalmas nagy pazarlás, emberek ezreit lakoltatták ki azért Rióban, hogy ezek a túlfizetett atléták kiélhessék magukat. Undormány a modern olimpia.
2016. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Olimpiai szereplesnek sokkal messzebb meno hatasai vannak mint az, hogy kitomunk nehany atletat. Vilagversenyek pl. uszo VB-EB es sok mas sportagban eredmenyesseg alapjan van eldontve. A fejlesztesek az uszo VB-re peldaul munkahelyet es erteket termelnek, uszoda a nepnek, ami a sportolok nelkul nem johetett volna letre.


De lehetne emliteni a belso fogyasztas novekedeset csakugy mint a foci EB alatt. A legpesszimistabb szamitasok szerint is ilyen nagy esemenyeknek van realis ese pozitiv hatasa a GDP-re.


A sportolokat ezert meg kell fizetni, hogy itt versenyezzenek. Ha nem jarna ekkora penzugyi kompenzacio akkor sokan elgondolkodnanak van-e ertelme egyaltan csinalni es akkor jonne a tamadas miert nem fektetnek penzt sportba.


Gondolom te nem voltal elsportolo mert akkor tudnad, hogy ha dolgoznod kell azert, hogy megelj akkor nem lesz beloled semmi.


Tovabba mutatni kell a pozitiv peldakat az embereknek. Mikor a media azzal van tele, hogy konnyen penzt kaphatsz ha valami celebseget csinalsz vagy bekerulsz a Valo Vilagba akkor itt a pelda, hogy ha kemeny munkaval dicsoseget szerzel az orszagodnak az kifizetodo.


Kivanom, hogy csak egy egyszeru dologban legyel olyan eltokelt mint egy elsportolo.

2016. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem jó a megközelítésed.Az adófizetői pénz a nyugdíj alap így is-úgyis el lesz és van lopva.Európában egyedül álló módon itthon az Adóhatóságnak nincsen párfüggetlen felügyeleti szerve.Vagyis a Fideszen kívül senki sem foglalkozik azzal,hogy hova kihez kerül az oda bemenő pénz,tehát annyit lopnak el belőle amennyit akarnak legálisan.

A kórházakba pedig tudatosan és direkt nem fektetnek pénzt sőt építik le,mert az unióba belépéskor nem hivatalos feltétel volt,hogy 7 milliónál ne legyünk többen,lényegében e miatt [link]

Ezért végeredményben jobb,hogy olyanhoz kerül a pénz aki legalább felmutatott valamit,nem pedig egy tizedik Döbrögi-hez.

2016. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"mert az unióba belépéskor nem hivatalos feltétel volt,hogy 7 milliónál ne legyünk többen"


Ez csak drogok hatására létrejött konteó, vagy bizonyítani is tudod?

2016. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
ennél jobb országimázs nem lehet amit ők tesznek így megérdemlik, az életjáradék kicsit sok, szerintem az hosszútávon sokkal nagyobb kiadás
2016. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!