Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy tudnék megtanulni úszni?

Hogy tudnék megtanulni úszni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék megtanulni úszni, de eddig a barátaim akárhogy próbáltak, nem tudtak megtanítani. Egy uszodában fel lehet bérelni valami edzőt (mint a kicsiknél, mikor jönnek a suliból), hogy szakszerűen megtanítson úszni, vagy elég a sok gyakorlás? És mennyire drága egy ilyen úszás tanfolyam, ha van felnőtteknek? Eddig nem nagyon voltam vízben, 1-2 évente szoktam tóra járni. Egyébként 20 éves lány vagyok.
2010. júl. 16. 20:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekes, hogy hanyatt fekve tudok lebegni a vízen, de hason elsüllyedek 1-2 m után... :-(
2010. júl. 16. 20:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kb az árak 1000Ft/órától kezdődnek, de szerintem egy ilyen felnőtteknek való úszásoktatáson többen vannak, úgyhogy ha saját edzőt szeretnél az gondolom drágább.

Írtad, hogy 1, 2 évente szoktál járni. Fontos, hogy nem lehet rögtön megtanulni úszni tökéletesen(ráérezni lehet, lebegés, siklás stb. akár egy nap alatt)viszont a helyes technikát sokáig kell tanulni.

Szeretnék néhány ötletet adni, viszont nem tudok mindent leírni, mert elég bonyolult lenne, megmutatni tudnám csak.

Az egyik, hogy pl a kutyaúszást úgy lehet megtanulni, hogy megfogsz egy úszógumit(20 éves vagy, akkor kicsit gáz, de lehet kapni ilyen úszódeszkát)megfogod, jöhet a lábmunka(krallózás pl)így mész nagyon sokáig, fél órán keresztül, persze megállhatsz pihenni párszor rövid időre. Utána félre teszed, és benned marad az érzés, hamar megpróbálod nélküle, és ha használod a karodat valameddig fenn tudsz maradni. Ezt kell rengetegszer gyakorolni(!)és menni fog. Garantált, mert régen írtó béna voltam, semmit nem mertem a vízbe csinálni, viszont ezzel megtanítottam magam úszni. Azóta már jól tudok úszni, már a pillangóval próbálkozom:D

Amit javaslok, mivel kezdő vagy(reméljük nem sokáig:))legyen melletted valaki, aki tud úszni, bármi történjék is. Ja és ne mélyvízben kezdj gyakorolni.

2010. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha elszánom magam arra, hogy igen, most márpedig megtanulok úszni, akkor rendszeresen járnék. :-) Az nem zavar, hogy többen vannak, sőt... 1000 Ft/óra az nem is vészes. Ezt az uszodabérleten felül kell fizetni, vagy az, hogy eljárok uszodába tanulni, összesen kb 1000 Ft/alkalom?
2010. júl. 16. 21:43
 4/8 anonim válasza:
Nem vagyok benne biztos de úgytudom, hogy a jegy/bérlet és az oktatás külön kell fizetni.
2010. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

"Fontos, hogy nem lehet rögtön megtanulni úszni tökéletesen(ráérezni lehet, lebegés, siklás stb. akár egy nap alatt)viszont a helyes technikát sokáig kell tanulni."


Nem kell azt olyan sokáig tanulni! Én ha jól összeszámolom, akkor 4 hét alatt tanultam meg a mell-, gyors-, hát- és pillangóúszást tökéletesen. Igaz, hogy évente voltam úszótáborba 1-1 hetet, tehát lett volna időm nagyon sokat gyakorolni a táborok között, de mégsem gyakoroltam olyan sokat. :) Tehát összeszámolva nem volt olyan sok idő, amég megtanultam a helyes technikát, 1 hónap csak. ;) És persze a megtanulás és gyakorlás nem ugyan az, mert ha egyszer megtanulod, utána a gyakorlás csak arra kell, hogy ne felejtsd el és esetleg töletesítsd egy kicsit úgy, ahogy neked is kényelmes/jó.


Persze ahhoz, hogy gyorsan megtanuld, akarni is kell, valamint kell egy nagyon jó edző is, aki megértő és pl. nem dob/lök be a vízbe, ha nem akarsz rögtön bemenni; én már megjártam, utána nem akartam vízbe menni sokáig, aztán a második edzőnél - amint említettem - 4 hét alatt megtanultam úszni és nagyon megszerettem a vizet, mert kedves volt és sokat segített. :)


Tehát ezzel a sok szöveggel nagyjából azt akartam elmondani, hogyha van akaraterőd és egy jó edződ, akkor nagyon gyorsan meg lehet tanulni úszni, és a helyes technikát is el lehet sajátítani. :) Sok sikert!


16/F

2010. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mahadtól is megtanulhatsz úszni, és is teljesen egyedül tanultam. Először kis vízben, kutyaúszásban, hogy ha süllyedek, le tudjam tenni a kezem. Útána pedig rendesen. Csak gyakorolni kell. Hason én se nagyon tudok lebegni, mert az arcom mégse dugahom a víz alá :D Háton ha lebegsz, akkor pedig a víz éppen ellepi a füled. Ha úszol, ne fújd ki sose az összes levegőt, mindig hagyj bent, így könnyebb lesz fennmaradni. Kicsiket és gyakran lélegezz. Sok sikert :)
2010. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
vízben...
2010. júl. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
67%
én alkatilag alkalmatlan vagyok rá, mint egy vasdarab ugy süllyedek a víz alá! Még akkor is azonnal lefordul az alsórészam ha félig egy matracon fekszem. Szerintem csontszerkezeti probléma, nem eléggé térhálós, igaz soha nem is tört el semmim, pedig estem zuhantam akkorákat mint állat!
2019. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!