Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nagy területű, mély bányatóban...

Nagy területű, mély bányatóban kishalat lehet még ilyen hidegben fogni spiccbottal?

Figyelt kérdés
Vagy már esélytelen? Csukázni.
2019. nov. 29. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Jobban jársz, ha ilyenkor már előre beszerzed a csalihalakat, és viszed magaddal.

Késő ősztől tavaszig az ezüstkárász, a razbóra viszonylag egyszerűen életben tartható, akár egy nagy diszperzites vödörben (hidegben, de ne fagyjon be)

Az, hogy a tóból lehet-e csalihalat fogni, nagyon esetleges, függ a tó hal állományától, és a horgásztól is, de csukázni ilyenkor már nem érdemes csalihal nélkül elindulni.

2019. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a hétvégén voltam egy tőzegbányatavon, még láttam mozogni a kishalakat.

Én ennél hidegebb fagypontkörüli vízben is szoktam kishalat fogni,bár ilyenkor én inkább machbotot szoktam eröltetni, nagyon finom szerelék, kb 10 maximum 12-es előke, kb 14-es horog.

Sokszor 3-4 méteres eresztékkel fogom, lenn vannak a fenéken, 1 szem csonti vágigfűzve a horgon eredményes lehet, etetőanyagnak téli fekete, valami homogén, egyszerre keveset etess 1-2 gomboc alapnak, majd kb 8-10 percenként 1 gomboc.

Nagy kapasokra ne számíts , könnyeb match uszóval szoktam horgászni, amint kicsit kiemeli a vízből, vagy csak megdől az uszó nyugodtan bevághatsz, ha beindulnak az etetésre, elég sokat lehet fogni. 1-2 óra alatt simán össze lehet szedni 30-40 dbot. leginkább vörösszárnyú, bodorka a célhal, ahol horgászok ez a jellemző. Kiválóan el lehet tartani őket télen is, egy vízpumpa kell hozzá, meg kb egy 30-40 liter körüli vödör, vagy valami nagyobb hordó.

2019. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!