Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi történik, ha egy 100-250g...

Mi történik, ha egy 100-250g dobósúlyú bottal egy 100g-nál könnyebb kosarat próbálok használni horgászathoz? Van ennek valami hátránya?

Figyelt kérdés
Most állok bot vásárlás előtt és tanácstalan vagyok. Jó lenne egy univerzális, folyóvízre és tavakra is jó botot venni amivel a hétköznapokon lehet keszegezni, ha úgy hozza pedig 30kg-os amúrokat kergetni. Aztán néztem egy ilyen River feedert, ami rugalmas akciójú, mégis erős. Hátha valakinek van ebben tapasztalata.

#dobósúly #River Feeder
2020. febr. 24. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudni, hogy mennyire élvezed az olyan horgászatot, amikor seprűnyél érzékenységű merev karóval csörlőzöd ki a kis testű halakat (keszegeket).

Más hátránya amúgy nincs, csak nem létezik olyan bot, ami keszegezéshez, és kapitális amurokhoz is ideálisnak mondható.

Használható, de a nevében is benne van, hogy folyóvízi horgászatra (pl márnázni) fejlesztették ki, nem arra, hogy tavakon 100 méter fölötti távolságra dobáljanak vele (ami egyébként sokszor fölösleges is, de nálunk nagy kultusza van), és nem is arra, hogy 35-ös, 40-es damillal tépjék vele a halat... tőled függ, hogy mi a hátrány, és mi az, ami nem zavar, amit befolyásol a horgászott helyek specialitása.

Mondjuk én inkább gondolkodnék két, eltérő karakterisztikájú boton, mint az olyan univerzális boton, amivel keszegezni, és harminc pluszos halakra is használni lehet.

2020. febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!