Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Methodnál a monofil fozsinorho...

Methodnál a monofil fozsinorhoz képest vastagabb vagy vekonyabb monofil elokét tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, methodozni szoktam fizetos magán tavakon. Tobbnyire 3-5 kilos halak jonnek. Ehhez szoktam használni 20as fozsinort fonott elokével. De most szeretnék menni egy "elitebb" tóra, ahol a szabályzat tiltsa a monofil elokét. Hozzáteszem, a halak is nagyobb példányuak a tavon, szoval számíthato simán 8-10 kilos ponty, még akár 15 is. Na már most, a monofil eloke, ami elbír ekkora terhelést, vastagabb lesz mint maga a fozsinorom. Bocsánat ha hulye a kérdés, nem vagyok egy régi profi horgász, de nem lesz butaság ez egy kicsit? Vagy ezt így szokják egyszeruen és fogadjam el? Esetleg van valami már megoldás?

Koszi a választ.



2021. jún. 20. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Nem teljesen vilagos h most doboelokerol vagy horogelokerol beszelsz. Ha utobbirol, en feedrezeshez ha tiltott a fonott 20as monofil fo melle 18as horogeloket hasznalok es siman ki lehet veluk szedni a 10+os halakat, csak ovatosabban kell farasztani.
2021. jún. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem teszel gyengébb eloket akkor majd a fozsinor szakad és bukod a teljes felszerelésed...


Én ilyenkor 3 opciót szoktam csinálni

1) ugyan abból a zsinorbol kötöm az eloket mint a fozsinor. Mivel az rövid és nem tud annyit nyúlni 100-ból 99x az előke szakad.

2) gyengébb szakitosgikardsagu monofil előke

3) ha a szabály engedi és olyan az alja (pl kagylós éles köves) akkor fluo. Abból mehet vastagabb mert gyengébbek


10es halakra ha nem a Dunai akadobol kell kicibalni akkor bőven elég a 20as fozsinor.

2021. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, az lemaradt, hogy horogelokérol van szo, és el is írtam, a szabályzat tiltja a fonott horogelokét. Koszonom az eddigi hasznos tanácsokat.
2021. jún. 20. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!