Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A Balaton-átúszás annak is...

A Balaton-átúszás annak is teljesíthető, aki nem átlagos fizikumú és párszáz méter természetes vízben úszás is kimeríti?

Figyelt kérdés
Amúgy keresgéltem a neten és vagy emailes komplett edzésterv van, vagy semmi infó.
2023. márc. 8. 20:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Végig hajók állnak az útvonalon, azt hiszem 50 méterenként. Meg lehet kapaszkodni, vagy kicsit kimenni a vízből.
2023. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez logikus. Ha párszáz méter alatt kimerülsz, akkor nyilvánvalóan reális cél az 5,2 km átúszása. Az erő beosztásával és hajóról hajóra vergődéssel 1-2 nap alatt át is érhetsz.

[link]

2023. márc. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Én minden héten 3* úszok a úszodában nagypapád mellúszásban 20 hosszt,

Minden évben átúszom a balatont, kb 3 órámba telik.

2023. márc. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

3


Miért kitett fejű mellben úszol? :(



Amúgy semmi infót nem adtatok. :(



Ha én valami sport közben megállok, utána nekem még rosszabb is szokott lenni. Tehát vagy kb egy szuszra, vagy sehogy.


Hogyan megy embereknek az 5,2 km, ha uszodában a 1,5 se megy nekik és ha a természetes víz százszor fárasztóbb? Nem igazán értem ezt.

2023. márc. 9. 08:21
 5/26 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen úszol, akkor valószínűleg bírsz néha többet is úszni mint amit szoktál.

Amúgy azért kitett fejjel úszom, mert csak úgy tudok.

2023. márc. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Ha ennyit úszol, miért nem tanulod meg a rendes mellet és a másik kettőt?

Ne haragudj, a kitett fejes mell ártalmas is és annyira úszás, mint amennyire az autótól megtett 500 m séta túra...

2023. márc. 9. 09:29
 7/26 anonim ***** válasza:
Mert nem tudom megtanulni, próbálkoztam vele, de már régen lemondtam róla, ártalmasnak meg nem érzem. Sőt, inkább az lenne ártalamas, ha nem csinálnám ezt sem.
2023. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Hááát...

Nem jó a nyaknak, a hátnak. Inkább gyalogolj intenzíven (kitett fejes mellnél se több a pulzusod) vagy bicajozz.


Amúgy technikára szerintem a kitett fejesnél csak a pillangó lehet nehezebb.

2023. márc. 9. 10:23
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Olyan ez kb mint mikor az amúgy nem futók oktatnak a futás kártékonyságáról… párszáz méter úszás kimerít, de mindent tudsz a kitett fejes úszás hátrányairól.
2023. márc. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Természetes vízben merít ki párszáz méter úszás.


Kérdezz meg gyógytornászt, szakembert, mind meg fogja mondani, hogy a kitett fejes "úszás" kártékony.


Amúgy 2:40 körüli százakat úszom elég jó gyorsban, gyengeként, úgy, hogy sohasem úsztam rendszeresen, de te tudod....



Valószínűleg te vagy, aki felautózik a Dobogókőre, sétál párszáz métert, még az 1 km-t se éri el és meséli hétfőn, hogy hétvégén túrázott..


A futás meg kb heti 20-25 km felett már káros sokak szerint. Miért lenne a sok sérülés különben? Szívnek is tud ártani..

2023. márc. 9. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!