Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgásztavakon hogyan lehet...

Horgásztavakon hogyan lehet eredményesen ragadozóhalra horgászni partról?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban sokat jártam apukámmal a Zagyva folyóra horgászni, és nagyon sokat csukáztunk. Bőven volt a vízben, és a vadvízen könnyű volt olyan helyeket találni, ahol adva volt a halnak a búvóhely. Na már most, szeretnék újra belevágni a horgászatba, a nulláról kezdve. Van 1-2 elég jó horgásztó a környéken (Hatvan, Jászfényszaru), és mindenképpen a ragadozó halas horgászat érdekel, elsősorban süllőre és csukára, esetleg harcsára. Viszont bár jó hírű tavak ide vagy oda, nem tudom, hogy mennyire lehet eredményesen ilyen mesterséges tavakon horogra csalni ezeket a halakat. Nyilván a békés halakat könnyű bezabáltatni, etetni rájuk, de csukára, süllőre azon kívül, hogy esetleg egy kis aromával bekenegetem a csalihalat, mit tudok még tenni? Mennyi az esély rá, ha random bedobok 20 méterre, akkor pont ott tartózkodik a ragadozó, akkor is ha kopárabb a meder? Azért kérdezem ezeket a dolgokat, mert amúgy nem lenne kis beruházás, és ha ez a módszer (fenekező, úszós, kishallal, halszelettel)erősen eredménytelen horgászatot ígér vízpartról ilyen körülmények között, akkor nem biztos, hogy engedéllyel felszereléssel együtt több száz ezer forintot jó ötlet belelocsolni a dologba. A Zagyva is itt van a közelben, szerettem, de a halak mérete erősen korlátozott, a méretes csuka már jónak számított, és harcsa és süllő nem sok van benne.

máj. 9. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A "műanyag tavak" hal állománya elsősorban a tógazdától függ, ott van esélyed ragadozó halat fogni, ahol az van is a vízben.

Elsődleges kérdés a tó ragadozó hal állománya, és az, hogy ott nincs-e valamilyen speciális tiltás (pl éjszakai horgászati tilalom, stb)

Ahol vannak ragadozó halak, lehet taktikázni a megfogásukra, de biztosan nem a "csoda kencékben" keresném a megoldást.

máj. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hanem miben? Tényleg érdekel. Egyébként ezek nagyon régi tavak, a hatvani klasszikus sóderbánya. Vannak benne öreg halak, nem az a klasszikus pocsolya tó, hogy fogsz egy másfeles pontyot aztán mehetsz haza.
máj. 10. 09:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahol van ragadozó hal, meg lehet fogni azt klasszikus módszerekkel.

Pergetve, csalihallal, halszelettel.

A különböző "csoda kencéket" a horgászoknak gyártják, használok én is, de a ragadozó halakra szerintem titálisan fölöslegesek.

Kisérletezhetsz velük, drágíthatod a horgászatot, de sokkal hasznosabb, ha a tó mederről gyűjtöd az információkat.

Még egy kopasz mederben is vannak medertörések, gödrök, mélyedések, nem egységes a medetfenék, egy bányatónál a vízmélység is fontos lehet, ha nagyon mély, és hideg a víz a halak kereshetik az ideálisabb helyeket.

Ez tavanként, évszakonként lehet változó.

Én egyesületi tavon horgásztam ragadozó halakra, az sem intenziven telepitett víz, legnagyobb probléma a törpeharcsák jelenléte volt, de lehetett fogni süllőt, csukát, a törpeharcsák miatt főleg élő csalihallal

máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!