Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pontyos haverok hajrá! 0.30-9...

Pontyos haverok hajrá! 0.30-9kg Vagy 0.22-10kg zsinór? Melyiket ajánlanátok? Nem értem hogy bír a kisebb többet és ez valójában így van vagy van benne egy kis bibi??Gondolom a vékonyabb jobb de még is hogy van ez??

Figyelt kérdés

máj. 16. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Úgy van, hogy senki nem ellenőrzi az adatok pontosságát, hitelességét, a cégek kb olyan adatokat írhatnak a zsinórokhoz, amiről úgy gondolják, hogy az eladás szempontjából hasznos lehet számukra.

Még azt sem jelölik, hogy az adatokat csomózottan, vagy csomó nélkül "gondolják", a zsinórok vastagsága is sokszor pontatlan, általában vastagabbak, mint a megadott érték.

Semmi rejtély nincs benne, egyszerűen hazudnak, mert a vevők többsége el is várja azt, ha a valós értéket írják rá, az sok vevő számára "riasztóan gyenge""

Elég régen horgászom, ninncs olyan monofil zsinór, ami az általad említett adatokat tudná.


Fogj egy kb 50 centis zsinórdarabot, köss a közepére egy görcsöt, és próbál eltépni... egyszerű teszt, de többet elárul, mint a dobokra írt értékek.

Annyi a probléma, hogy ezt csak a vásárlás után tudod megcsinálni.

Legjobb esetben is van minimum egy csomó a zsinórodon, de sokszor több is.

Egy 30-as monofil nem bír 9-10 kilót, ha a felét tudja, az már szuper.

máj. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minél márkásabb, annál közelebb áll az igazsághoz a felirat. :)
máj. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Évek óta ilyet használok pontyozni, főzsinórnak. Soha nem szakadt el "csak úgy". 10+ tokhal kirohanásait is kibírta. A valós szakító szilárdságát soha nem teszteltem.

Nekem, ha szakad, akkor is inkább a vékonyabb horogelőke, főzsinór csak akadó esetén fordult elő.

máj. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!