Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az úszók képesek akár az...

Az úszók képesek akár az átlagos medence egyik végéből átúszni a másikba 1 levegő vétellel, hogyan?

Figyelt kérdés
Hogyan képesek arra, hogy így kitágítják a tüdőjüket ? Hogy edzenek rá ?

2012. dec. 25. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem nagy cucc, én is tudok hasonlót, legalábbis 20-30 méter még nem jelent gondot. Attól függ mekkora egy "átlagos" medence.
2012. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

az "átlagos" az vagy a 25-ös, vagy az 50-es

igen mindkettöre képesek, és nem csak a felnöttek :)

minket egyszerüen vettek rá: 2órás edzés végén vagy 6x25, vagy 2x50, amíg nem sikerült nem jöhettünk ki :D

(25m már a 10 éveseknek is kötelezö)

és a mi edzönknek az a különleges képessége van, hogy mindent észrevesz :s

szóval ha edzeni akarsz rá, azt úgy teheted, hogy amíg nem sikerül, addig próbálod

sok sikert :)

2012. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gomzoli ***** válasza:
Lassan 20 éve bagózok már, de a 25 méterest még mindig végigúszom víz alatt (faltól indulva, nem startfejessel).
2012. dec. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Belekérdezhetek, hogy hogyan csináljátok?

Mellúszással víz alatt örülök, ha 10 méter megvan. Gyorsban, egy levegővel már megvan 16-17 méter sok szenvedés után (33 m-es fele).

2012. dec. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mellúszásba tényleg nehéz bent tartani a levegőt, gyors úszásba könnyebb.:D nekem gyors úszásba kb. 20 karcsapásig birom levegő nélkül, több nem megy, ez nem tudom hogy kb. hány méter, de minden csak gyakorlás kérdése.:D
2012. dec. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én úgy, hogy 14 éve úszok

de 25-öst szerintem bárki át tud úszni :)

a 25m nekem átlagosan 15-16 tempó, amikor fáradok 18-19, és sprintnél szintén kb 19 szokott lenni, de ez attól is függ, hogy kinek mekkora keze van

2012. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

gyakorolni kell. sokat kell úszni víz alatt. nekem legelőször a 25 méteres medence háromnegyedéig sikerült, aztán meglett a 25 méter is, bár néha picit előbb muszáj feljönnöm, ha nem akarok papi lenni a halak számára. de hogy az 50 métert hogyan csinálják, azt nem tudom, az nagyon sok! rengeteget kell hozzá úszni, edzeni sztem!

egyébként nagy élmény víz alatt úszni, a medence alján, és bámulni közben a medence alját!

én még régebben kádban gyakoroltam, a víz alatt visszatartottam a levegőt. megszállottak akár le is mérhetik, meddig bírják :D

2012. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 lazado1 ***** válasza:
Természetesen sok edzéssel lehet tágítani a tüdőt és ami nagyon fontos hosszú tempókat kell tenni hosszú siklással a végén én vízilabdázok a 25m nekem 6-8 tempóval megvan.
2012. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 lazado1 ***** válasza:

Ja most nézem lehet h te ezt nem vízalatt értetted. Amit írtam a a víz alaati úszásra értelmezhető.

De amúgy a víz tetején is ugyanaz sok edzés máshogy nem lehet.

2012. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

jó, ha nagyon elnyújtom a kart, 25 megvan nekem is 10 tepóval (úszó, lány), de átlagosan nem hiszem, hogy 6-7 lenne...

víz alatt, mellbe, szerintem össze lehet hozni 8-ból, de nem vagyok mellúszó, az sose ment :D

2012. dec. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!