Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan tegyem túl magam ezen?

Hogyan tegyem túl magam ezen?

Figyelt kérdés
Szeretnék eljárni és elkezdeni úszni. Senki nem tud velem jönni, teljesen egyedül tudnék csak lemenni, viszont ez miatt feszélyezve érezném magam és nehezen vagyok képes rászánni magam hogy lemenjek az uszodába. Hogyan tegyem túl magam ezen? Más is küzd ilyennel?

2013. ápr. 8. 11:50
 1/3 dirtboy ***** válasza:
első pár alkalommal kell ezzel megküzdeni,utána már nem lesz olyan érzésed szerintem,lehet össze is haverkodsz ott valakivel.
2013. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden kezdet nehéz.

Én nagyon nehezen oldódom, visszahúzódó személyiségem van, inkább megvárom, hogy odajöjjenek hozzám, mint hogy én menjek oda másokhoz. Ennek ellenére pszichológiát végeztem és jelenleg teszteket veszek fel óvodákban, iskolákban. Minden egyes új helyütt szembe kell néznem azzal, hogy ismét egy idegenekkel teli és vadi új környezetben kell erőt vennem magamon...

Sosem javul a helyzet, mindig, minden egyes új hely ilyen hatással van rám, azonban már megtanultam kezelni, illetve tudom, hogy hamar elmúlik ez a szorongás és néhány alkalom után már inkább élvezem, mint nem, majd a kétely is teljesen szertefoszlik. Aztán kezdődik az egész elölről.

De ilyen élményt nyújtott az összes tömegsport, amibe valaha belekezdtem, legyen az foci, taekwondo, vagy akár a konditermi látogatások is.

2013. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zs. ***** válasza:
Iszanyat nehéz egyedül úszni. Rettentő monoton. Valakit mindenképp vigyél magaddal vagy az uszodában próbálj ismerkedni akit rendszeresen látsz. Mert a hosszok végén nagyon jó egy kicsit megállni beszélgetni. A legfontosabb a motiváció ami általában az egyedül úszó embereknél nincs meg. Kell egy társ akivel ösztönzitek úgymond "húzzátok" egymást.
2013. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!