Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balaton átúszás személyes...

Balaton átúszás személyes tapasztalatok? Lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
2014. jún. 17. 05:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor kérdezz.
2014. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elsősorban a zsírzás érdekelne! Azt olvastam,hogy akkor kell, ha 20 fok alatti a víz. A kérdés, hogy ilyenkor mivel zsíroznak? Volt aki azt írta vazelinnel, volt aki azt,hogy sima disznózsírral stb. Lehet erre valami spéci krémet kapni vagy tényleg jók ezek a megoldások?

Illetve pl. orrcsipesznek van-e értelme?

2014. jún. 17. 13:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán lesz 20 fok alatti a víz átúszáskor, de általában kell zsírozni, ha 25 fokos a víz akkor is. Lehet kapni speciális krémeket, de teljesen jó a sima disznózsír is, csak jó vastagon kell kenni!


Orrcsipesz ajánlott, könnyebb kiköpni a vizet, ha mondjuk megcsap egy hullám, mint az orrunkból kifújni, ráadásul nagyon tud fájni ha pont beleszaladunk egy nagyobb hullámba. Úszószemüveget kötelezőnek mondanám viszont!

2014. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Krill válasza:

Teljesen mindegy, hogy disznózsír, vazelin, vagy spéci kenőcs (amiben vazelin van amúgy) A lényeg hogy zsíros kenőcs legyen, hogy ne ázzon szét a bőröd.


Én többször átúsztam, soha nem zsíroztam be magam, csak a hátamat, arcomat kentem vízálló napolajjal, mert ronggyá lehet égni.


Csipesz, szemüveg egyéni ízlés kérdése. Én soha nem használtam, de nekem lételemem a víz, mint a delfinnek, nem igazán hat meg ha pofán csap a hullám, addig lezárom a légzőnyílásom a tarkómon :))))))))


Úszószemüveg is csak zavarni szokott engem.


Ha szoktál úszni rendszeresen, akkor nem egy nagy dolog leúszni az 5km-et. Szerintem inkább unalmas és eseménytelen, ezért jó ha társasággal mész hogy tudjatok dumálni. Vagy mondjuk sakkozhatsz fejben magaddal :) Persze elfáradok a végére, de egyenletes kényelmes tempóval a világból ki lehet úszni, itt meg 2-3 óra alatt a legtöbben átérnek.

2014. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gabesz74 válasza:
Hello! Én eddig kétszer úsztam át a Balatont, igaz ez már tobb mint tíz éve volt, és nem vagyok profi úszó. Előtte sokat edzettem medencében,ami persze teljesen más, nincsenek váratlan nagy hullámok, mikor elhúz tőled nem messze egy rendőrségi motorcsónak, persze nem gyorsan, de azért tud hullámokat kelteni, ami a tó közepén kicsit sem veszélytelen. Aztán mire oda kerültem a víz nekem hideg volt, mert csak 21 fokos volt,2000 ben. Ekkor csak sima napszemcsiben úsztam át, igazából nem is nagyon vettem komolyan, csak egy jó bulinak indult. Aki elfáradt az nyugodtan kimehet bármelyik hajóra pihenni, bar nem érdemes, mert ketyeg az időd, de ezek kb 30-50 méterenként le vannak horgonyozva, adnak pl.szőlőcukrot, vizet. Aztán kb a háromnegyed részénél már éreztem, hogy fáradok, de hát ha már itt vagyok akkor csak átúszom valahogy. A végére mar minden erőmre szükség volt, mivel a jobb combhajlító izmom begörcsölt, de volt még vagy 200 méter hátra, es ott már nem voltak hajók, így itt mar mindenféle fajta úszásban úsztam. Igy ez nekem rohadt nehéz volt, de megérte, mert tenyleg nagy élmény volt. A vegen kaptunk forró teát, az nagyon jól esett, a web kamera csinált fényképet, melyet később a netrol , az eredménnyel együtt ki tudtunk nyomtatni. Ja és kaptunk egy szponzor pólót is melyen nagy betűvel az van hogy "megúsztam". Következő évben már 26 fokos volt a víz, ez már sokkal jobban tetszett, és több mint egy órával gyorsabban átúsztam. Szerintem a naptej, vagy erős faktoru napolaj mindenkeppen ajánlott mert a déli part felé úszol és folyamatosan szembe süt a nap. Én mást nem használtam, biztos van értelme a zsírzasnak, de hogy szét ázik a bőröd ez egy nagy baromság, nem tudom az előző hozzászólónak miből volt a bőre, hogy szétázott :))))))) Kívánok sok sikert hozzá! Gabesz 40F.
2014. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Viszonylag rendszeresen úszom, amióta kitaláltam,hogy indulni akarok, azóta két órát folyamatosan heti egyszer vagy kétszer. Nem mondom,hogy nem fáradok el, de leúszom. Igaz, ez medence, tudom,hogy más lesz a Balaton.

Engem az úszószemüveg zavarna, sosem úsztam vele, de még kigondolom. Vazelint meg viszek magammal, biztos, ami biztos!

Remélem sikerülni fog! :)

2014. jún. 19. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!