Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 2015 horgászvizsga kérdések?...

2015 horgászvizsga kérdések? Tanuljak rá?

Figyelt kérdés

Azt mondták sokan nekem hogy egyszerű mint a **sz,de ők 100éve rakták le. most is így van?

Szóbelin miket kérdez a mikulás?:D


2015. jan. 28. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Félig meddig igazat mondtak,mivel : egy része egyértelmű józan paraszti ésszel logikus,mint pl :

"A három ágú horog hány horognak számít?" - > válasz : 1 mivel,EGY DB horog háromfelé ágaz.

Amikor én 12 éve tettem le ,akkor kaptam egy lapot amin voltak kérdések,kaptam időt hogy felkészüljek rá szedjem össze a gondolataimat (nem tudom hány kérdés volt de 10-15 biztos).

Ilyesmi kérdésekre emlékszek :

milyen mérgező halakat ismerek ,és miért? - angolna -> vére , márna - ikra (egyik sem halálos).

Milyen halnak vagy halaknak volt múlt hónapban ,e hónapban a tilalmi időszakuk és milyen halnak halaknak lesz jövő hónapban ?

ismertessek három tiltott módszert (gereblyézés,illegál hálós,elektro halászat stb...).

Hány horognak számít a hármashorog? - 1 horog,három ággal.

Gyermek horgász állami vizeken ,állami szabályok szerint hány kiló ,milyen besorolású halat vihet haza (nem magántavak)? - Anno még 3 kg egyéb volt 0 nemessel.

Illetve volt még pár.


stb...

Másik felére átfordítva : halak képei ,amik ritka/védett halak voltak,kis "ismerd fel a halat" játék.

Meg volt 1-2 tilalmi idő kérdés

Amint ezzel végeztünk,már vége volt,és az öreg bácsi (kis svájci sapkás papa) kérdezgetett,hogy gyermekkoromban a faterral,vagy nagyfaterral horgászat közbe volt-e ez-az, és a végén elmondta,hogy ezek is kérdések voltak,csak ezek ilyen feszültségoldó kérdések.


Nem egy nagy vizsga,ha látják,hogy készültél automatikusan sikeres,hiába látják,hogy van 1-2 hiányosság,az mindenkinél van,horgászni úgy is a parton tanulsz meg,nem otthon.



Ezt töltsd le : [link]

Ez lényegében egy frissített hivatalos horgászviszga anyag,amit éves szinten frissítenek,itt minden benne van.

Szerkeszd meg ,mivel sokszor ami 5-6 szóban elmondható lenne 3-4 mondatban van leírva.

Illetve menj be egy horgászegyesülethez.

Sokban adnak egy lapot amin a kérdések vannak.

2015. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit lehet egy ilyen kérdésre mondani?

- Ne tanulj, legfeljebb megbuksz a vizsgán... nem ciki?

- Ne tanulj, úgyis átengednek, legfeljebb a vízparton vakarod a fejed, hogy a horgon lévő hal mi is valójában, van-e rá tilalmi idő, méretkorlátozás... megkérdezheted másoktól, legfeljebb elcsodálkoznak.

- Tanulj, mert érdekel a horgászat! Nem másoknak akarsz ezzel megfelelni, érdeklődsz a halak világa után, szeretnél sikeresen horgászni, sok olyan dolog van, amit még nem tudsz, de érdeklődsz, olvasol, videókat nézel - ráadásul még a horgászvizsgán sem tudnak megbuktatni.

2015. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Koszonom a részletes válaszod, a linket át fogom tanulmányozni :D


Második: Nem vagyok kezdő horgász, már kis koromban elkezdtem hajtani a halakat faterral és ismerem a halak nagy részét méretkorlátozásokat stb. Ezért is tettem fel a kérdést hogy elég-e a "tapasztalat" meg a fent említett "józan paraszti ész". De értem mit mondasz és köszi a választ

2015. jan. 29. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:

A lényeget megértetted :-)

A horgászvizsga nem egy bonyolult feladat, ha valakit érdekel a horgászat, nem igen tud megbukni.

Halismeret, néhány alapvető horgász-technikai kérdés általában már alapból megvan, ha nem totál kezdő a vizsgázó.

Amit talán érdemes picit jobban átnézni, az a tilalmi időszakok, méretkorlátozások kérdése, ezekben volt az utóbbi időben változás.

2015. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én ma tettem le nagyon könnyű volt nekem is volt ilyen hogy a 3 ágú horog hány horog majdnem elröhögtem magam ott a teremben xD 33 kérdés volt 22 kellet elérni és akkor jött a szóbeli ott 10 hal tilalmi + méretkorlátozás én győrben tettem le amúgy kedvesek voltak nem kell félni :D nem szigorúak
2015. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ervinsz válasza:

Szia.


No para a fiam most vizsgázott 13 éves, ifjúsági vizsgát tett.

Méret korlátozás, tilalmi idők, és horgászattal kapcsolatos egyéb kérdések.

Pl

Ki igazoltathatja a horgászt vízparton.

Milyen vastag jégen lehet horgászni folyóvízen.

Mennyi mentő mellénynek kell lennie a csónakban ha négyen tartózkodnak bent.

stb


Először van írásbeli, 34 kérdés volt, aztán szóbeli.


5 db halat kellett felismernie fényképről, + méretkorlátozás, tilalmi idő.


Ja, és a felnőttekkel együtt vizsgázott nincs külön ifi, vagy felnőtt vizsga.

Olyan is lehet hogy mi a különbség a kősüllő meg a fogassüllő között. Vagy a harcsa, afrikai harcsa, törpeharcsa között... Kárász és ponty között.

Azért az sem árt ha ismersz jó pár védett hala

2015. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!