Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászathoz (fenekezéshez)...

Ice-ozsé kérdése:

Horgászathoz (fenekezéshez) hányas fonott zsinór kell?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy fenekezéshez hányas fonott zsinórt kell venni, ha az orsó 40-es vagy 50-es?

Eddig a sima damilból a 30-ast használtam...

Tehát ehhez viszonyítva kellene....

Köszönöm.



2015. júl. 6. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire durva a szereléked,mennyire távolra horgászol (bár ez relatív) és hogy mire,meg hogy mire lehet számítani.

Ha 5-6kg-s pontyokkal beéred és a 2-3 vagy 5-6 kilósra lehet számítani ,akkor egy 22-es MONOFIL főzsinór egy 18-as előke MONOFIL zsinórral.

Fonottból egy 10-12-es előke és egy 16mm-es főzsinór elég.

30-as monot tán akkor használnék ha bojliznék és 15 kg-s átlagsúlyú ponty,amur lenne amire számítani lehet(ne).

2015. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amilyen szakítószilárdságra szükséged van olyant.

De ne a boltban nézd meg a fonottak erejét, hanem menj fel pl. a PowerPro AMERIKAI oldalára és ott nézd meg.

A kisebb méreteknél(0,19mm-ig) kb a valós dupláját írják rá az európai dobozokra. 0,23-0,43 mm kb másfélszeresét, 0,46-tól már kisebbeket hazudnak.

0,46: valós 45 EU:55

0,56: v:68, EU:75

0,76 v:90, EU:95

0,89: v:113, EU:125

2015. júl. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fura módon én a 22-es monoval is megfogtam a 14-es pontyot,hiába csak 8kg van ráírva.
2015. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet fogni a 14 kilós halat a 22-es monoval, amire 8 kg-ot hazudik a gyártó, de a szükséges szakítószilárdság nem csak ettől függ.

Nem a várható halak mérete az elsődleges szempont.

#3: Nyilván nem a víztetőn pattogtatva tekerted ki a halat.

Más zsinór kell akkor, ha nyílt a víz, egy műanyag-tavon és más akkor, ha pl. egy fatuskókkal teli töklevelesben pergetsz felszíni gumibékával, és a 4-5 kilós csukát úgy kell kitekerned, hogy 1mm-t nem adsz nekik és a víztetőn kacsáztatva húzod ki őket.


különben a 0,30mm-es mono az 10lb-s, ezzel megegyező erősségű fonott a 0,15-ös.

2015. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 8kg szakítószilárdság a relatív nem vízben történő abszolúterőt fejezi ki.

Magyarul,ha szákba teszed és felkötnéd a szákot fára lógni,akkor bír 8kg-t,vízben ún. vontatod,ott 15kg körül is megvan.

4# a ponty nem éppen az a nonstop víztetőn ugráló ,mikor feladja átlag csak hagyja magát vontatni ,vagy kifekszik a víztetőre és úgy.

Az amur az már,mert az szákolásig küzd.

Tuskós,kagylótelepes részen meg természetes,hogy kagylóálló előkezsinórt alkalmazok :)

Bár én egy 1960-as években létrejött tőzeg/kavicsbánya tavon horgászok.

Imádom,egyrészt az emlékek ,másrészt ott a 20-as ponty ,amur bármikor beugorhat.

Igaz sajnos vannak kárászok is de az 1-1,5 kilós átlagsúlya miatt nem panaszkodom rájuk.

2015. júl. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok

Nem úgy értettem, hogy a ponty ugrál a víztetőn.

Hanem, hogy vannak olyan helyzetek, hogy úgy kell "tépni" a halat, hogy úgy pattogjon, ugráljon a hal a víztetőn, mint amikor egy etetőkosarat teker ki gyors csévéléssel a pontyozó horgász egy rosszul sikerült dobás után.

2015. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi a fenének fonott zsinór? 30-as monofil untig elég egy 15 kilós ponyt kifárasztásához, ha nem akadékos helyen horgászol, és értesz valamelyest a dolgokhoz. Mondjuk, nem két perces mutatvány, de legalább van benne némi izgalom.
2015. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon akadós terepen nagyon nagy várható halnál kellhet a fonott, csak kérdés, milyen ez a hal.

40-es orsót nem használunk kapitális harcsához, nagy pontyra is max feederre, de arra meg 28-as monofilnál nagyobbat nem igen kell rakni, azzal már bármekkora ponty vagy amúr kivehető.

Harcsára fel kell rakni sokszor az 50-es, 60-as fonott zsinórt is, de azok 50kg körüli halak, amik lefekszenek a víz aljára és úgy kell felszaggatni őket, ahhoz nem jó egy 40-es orsó. Komolyan nem értem, miért is kell a fonott zsinór...

Ha beszakad dobáskor, akkor fonott dobóelőke kell, egy 16-ossal már bármekkora szereléket el lehet dobni.

2015. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!