Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen, tényleg házi bojlit...

Bánrévi Attila kérdése:

Milyen, tényleg házi bojlit csináljak?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni kedves sporik, hogy milyen etető bojlit lehet csinálni tényleg házi alap anyagokból ?

Van itthon pl rengeteg durvára darált pékárú ( zsömle,kenyér,pogácsa,magvas stb )morzsa ez lehetne az alap.

Segítsetek egy ötlettel.

Köszi.



2015. nov. 26. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:

A bojli nem attól lesz bojli, hogy gömb alakúra formázod.

A beltartalom, a tápérték az, ami a lényeg, s ehhez nem a különböző szénhidrátok jelentik a kulcsot, hanem a fehérjék.

Figyelmen kívül hagyva, hogy a bojli-ipar mennyi adalékkal, kiegészítővel bombázza a piacot, s milyen borsos áron, a házilag készült bojli alapja akkor is fehérje: tojás, tejpor, halliszt, húsliszt, szójaliszt, stb.

2015. nov. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tehát termelőktől , falun itt ott összességében töredék áron eltudod készíteni,ami tömény tápérték bomba ,és nem higitott bojli amit meglocsoltak valami olcsó sokat nem érő aromával.

Az igazi csalibomba bojli gyári változatban ~ 3e ft / 60-120g tégely áron van.

Ez kivitelezhető 3 e ft-ból kilóra.

2015. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gomzoli ***** válasza:
Elmész, veszel csirketápot, kiszitálod belőle a durvább szemcséket, és ezt meggyúrod kilónként 6-7 tojással. Avval aromásíthatod amivel akarod. Ennyi. Ennél egyszerűbb és olcsóbb nincs, a poén meg az, hogy még jó is.
2015. dec. 1. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Magyarul 400ft-ból kiló jóminőségű bojli kihozható,bár ez még relatív "natúr" ,én kevernék bele hallisztet (fehérje tápérték ,a lelke) ,ami nem drága kilónként ~3-5 tisztesen púpozott kanál kilónként szal 40-50ft / kiló.

Majd tennék bele lazacolajat aminek litere ( 1,3kg) ~ 1500 ft,de fél decivel már ritka tömény egy kiló,szóval ismét ~ 80 ft...


Szóval ~ 600 ft/ kg áron tömény 100%-ban csak tömény aroma és a halak számára a legcsábítóbb : tápérték bomba jön ki,én mondjuk átlag használok chili+bors aromát.Szerintem jobb 6-700 ft-ba 1 kiló minőségi tömény csalogatót csinálni,mint 3000ft-ba venni jó minőségű bojlit,ami 60-80g tégely.

2015. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gomzoli ***** válasza:

Most igazán nem kekeckedésből, de szerintem ha a csirketáptól az a kis maréknyi csibe képes 6 hét alatt 1,8-2 kilósra növekedni, akkor abban a tápérték már nem igazán szorul kiegészítésre. Amikor kifejezetten büdös bojlit terveztem, csak akkor tettem bele pluszban hallisztet, de csakis a szaga miatt kb. 10% mennyiségben.

Édes ízesítésű bojliban semmi más plusz nincs a csirketápon kívül, mint kilónként 20 deka cukor (a tojásban feloldva turmixgép segítségével) és két-három tasak pudingpor... amilyen ízűt akarsz...

2015. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Száraz-lightos a csirketáp ,bojlikészítést nézve magában,olyan ,mint egy horgásznak a sima gyári etetőanyag "adalékokra vár".
2015. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2015. dec. 2. 16:49
 8/9 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne, hogy egy ilyen nyers tojásos cuccot mennyi ideig lehet tárolni megromlás nélkül ?
2015. dec. 2. 16:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdemes fagyasztani,és csak annyit nem fagyasztva hagyni amennyit 1-2 héten belül felhasználsz.

Főzött bojli : hosszabban oldódik,a nyers pedig gyorsabban (gyorsabban is adja ki a csalogatóanyagot).

Persze nem árt ha hűvösebb helyen tárolod a felhasználni kívántat is és nem szoba hőmérsékleten hanem egy hűtőben vagy most már akár árnyékos helyen kint a szabadban is pl: zacskóban,doboztam.

2015. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!