Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Működhet ez a bojli recept?

Működhet ez a bojli recept?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első bojlim gyúrására készülök. Ezekre az alkotókra és arányokra gondoltam:


10% tejpor

20% halliszt

10% pirított szójaliszt

10% halibut pellet őrlemény

5% egész madáreledel

5% darált madáreledel

10% tigrismogyoró őrlemény

20% etetőanyag

5% búzaliszt

5% kenderliszt

tojás

20ml lazacolaj / kg

20ml kenderolaj / kg

20ml CSL / kg

őrölt paprika

őrölt bors

chili


Mit szóltok hozzá?Mit kéne változtatnom rajta, hozzáadni vagy elvenni? Lehet ebből oldódó bojlit is csinálni, csak nem kell megfőznöm?



2016. febr. 11. 08:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdés : mi adja a karakterét?

Mert oké,12321 x féle adalék,de semmi ami karaktert adna.

Én a búzalisztet,kenderlisztet, egész madáreledelt ,tejport elvenném,ha megnézed az utolsó hármat : az 3 karakteres fűszer,ami köré épülhet,amiket kivennék egyik sem köré megy.


Hallisztből változatosan használnék (garnélaliszt és natúr halliszt,makréla v egyéb halliszt).

a lazac olaj mehet nagyobb arányban,mivel a bors+chili kapszaicin miatt intenzív így ez csak kiemeli,illetve kis szinten jellegtelen.

mondjuk egy 60 köré.

Igazából én tapasztalatok alapján natúr etetőanyaghoz méretezek,mondjuk 1 kiló natúr etetőhöz 25-30 deka hallisztet teszek.

A pellet őrleményt én dúsítanám 60% pellet 40% etetőbojlira (az örlemény 100%-ot bontva),és csak büdös,de semmiképp sem olajos hallisztes örleményt használnék.A lazac olaj amúgy is átlag 30-50 ml köré illik kilónként ,de itt a duplája is mehet akár ,de a 70-80-at tartanám.

A chili+bors aránya pedig bátornak kell lenni,ha a karakterét ide az intenzív csípős köré akarod építeni,tehát,hogy domináljon.Magyarul nem kell spórolni,bors az aromában is kapható sűrítményekben pl SBS black pepper oil ,vagy készíteni kell (otthon könnyű : borsot szinte őrölni,egy szűrőbe bele ,és 15-20x 1 deci forralt vízzel öblíteni ) a chilli része az is így van,illetve a fokhagyma is megy hozzá.

2016. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Chili, bors, paprika, só storno.

Többiről passz, nem kell szerintem ennyire túlspirázni.

2016. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!