Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Üdv monofil főzsinor és...

Vszilveszter001 kérdése:

Üdv monofil főzsinor és fonott dobóelőke ősszekötése érdekelne, az egyik szerelék mindíg elszakad? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Egyik botomon mmx 0,30.m 11,9kg mo ofil főzsinór és mmx 0,25mm 21,5kg fonott zsinór van dobóelőkének!

Dupla uni csomóval megkötve,evvel nincs semmi gond!

A másik botra szeretnék mmx 0,22mm 6,7kg monofil főzsinórt ill mmx 0,16mm 12,9kg fonottat tenni dobóelőkének!de ennél viszont ugyanevvel a dupla uni csomóval,a csomónál mindíg elszakad a monofil zsinór!

Mi lehet a gond??

Eddig nem volt semmi gondom ezekkel a zsinórokkal,lehet hogy olcsók de nekem beváltak!egy 8,9kg os pontyot gond nélkül kiszedtem vele!!

Ja,hobbipecás vagyok!😄

Válaszokat előre is köszi😄


2016. máj. 7. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A fonottnak nulla a nyúlása, ellenben képes pengeként viselkedni, ha a "másik fél" nem kompenzálja ezt a tulajdonságát.

Tehát a monofilt vizsgáld meg, nem szakad-e már csomó nélkül is könnyen, nem vált-e rideggé, elveszítve a szükséges rugalmasságát. A másik vizsgálandó a végszerelék, nincs-e túlméretezve, 22-es monofil sokkal kisebb tömegű végszereléket bír el, mint a 30-as.

2016. máj. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Egyébként a vastagabb zsinóron egy 50grammor feederkosár van,bírja is!

A vékonyabbra egy 30 grammos etetőkosarat próbáltam 3db ment is a levesbe!!!😁😁

2016. máj. 8. 03:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!