Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszásról való tapasztalatok?

Úszásról való tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi hogy hogy aki csak úszik heti minimum 3 alkalommal, milyen hatása van a testre ? izmosít valamennyit ?

Esetleg van olyan valaki aki nem sportolt semmit, elkezdett úszni és változást észlelt magán ?



2016. júl. 22. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

45 éves férfi vagyok. Soha nem sportoltam, de fizikai munkától azért volt valami izomzatom. Közel egy éve elkezdtem úszni. Bejárás miatt csak heti kétszer, előfordul, hogy csak egyszer. Alkalmanként 2,5 óra alatt 5 km-t. 80 kg-ról fogytam 13-at. 3 hónapja a súlyom nem csökken, de a változás látszik. (zsír->izom)

Az úszással megszűntek a gerinc problémáim, hát-, nyak fájás. Más módszerrel (rövidebb távok, intenzívebben) valószínüleg még látványosabb lehet az izmosodás.

Tudom ajánlani.

2016. júl. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tehát összegezve az úszással lehet izmosodni ?
2016. júl. 23. 11:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Izomnövelésre általában a súlyzózást javasolják. Saját tapasztalatom az, hogy rendszeres úszással is lehet.
2016. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tőle izmosodni.Persze ez relatív,mert súlyzós edzéssel jobb eredményt lehet elérni.Szóval nyomjad szépen,aztán meglátod,hogy elég-e neked,vagy jobban akarsz izmosodni,akkor komolyabb terhelés kell(saját testsúlyos,vagy súlyzós)amúgy tenyér ellenállással nehezíthetsz kicsit.
2016. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon intenzíven úszol akkor lehetsz izmosabb tőle észrevehetően, de természetesen az úszás az egyik legegészségesebb testedzés.
2021. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!