Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A búvárok a palackot egyszerűe...

A búvárok a palackot egyszerűen egy tiszta levegőjű helyen töltik, vagy kell bele valami + speciális gáz is?

Figyelt kérdés
2017. jan. 22. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Én válaszolok szivesen,viszont eléggé fejbevágott,hogy ilyen kérdés van.

A palackban nem olyan levegő van ,mint ami bárhol pl : körülötted is. (szép is lenne,fél óra ,órákra kb 10 lélegzetnyi levegővel menni).

Folyékony oxigén van beletöltve,túlnyomáson,a végén 1 "csap" amin folyamatosan direkt ki van szivárogtatva,de lassan ,így gáz ,belélegezhetővé válik,a csaptól ,a vezetéken át a maszkig tartó úton.

Túlnyomáson töltik...Kb mint a biciklipumpa,nagyobb nyomás mint a kerékben lévő így befele megy.

2017. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Csak oxigén nem jó lélegezni.

Úgy olvastam róla, hogy kicsit fura lesz tőle az ember.

Volt is régebben kísérlet, hogy 1-1 ember csak oxigént kapott egy kamrában.

Baj nem lesz belőle, de ha jól értettem részegesnek tűnő állapotban lettek.

2017. jan. 22. 19:51
 3/10 anonim válasza:
53%

Buta vagy, kérdező, vagy csak szimplán szórakozol. Ha csak oxigént lélegeznénk be, akkor (lassú égéssel) szétégne a szervezeted, mint a szimszon, ha kéjgázt nyomnak bele. Meghalnál és a szimóblokkot is újratömíthetnéd. Azt hiszem, hogy Hyperoxiának hívják az állapotot, de ebben nem vagyok biztos. Az viszont biztosabb, ha már csak rövid távon 50% fölé megy az oxigén, akkor beáll az állapot. Túl gyorsan oxidálnád el a tested, mint általában. Persze hosszú távon gondolom már a fél-1 százalékos eltérés is káros lehet.

Több fajta búvárpalack van. A legtöbben szimpla sűrített levegő van. De van, amiben csak oxigén található, de szokott lenni bennük hélium, meg nitrogén is. De kérlek ne légy bal here és ha tényleg érdekel a kérdés, akkor ott a google.

Amúgy: [link]

2017. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
De ne sértődj meg, csak azért butáztalak le, hogy nehogy elkezdj tiszta oxigént szívni.
2017. jan. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jó lenne ha lenne annyi eszed, hogy elolvasod, hogy ki mit írt!

Az 1. válaszoló írta, hogy tiszta oxigén van a palackokban, én meg:

A kérdező kommentje:


Csak oxigén nem jó lélegezni.

2017. jan. 23. 00:04
 6/10 A kérdező kommentje:

A fél-1%-os eltérésnél meg elgondolkodnék, hogy mi lesz azzal aki magasan a hegyekben él, majd leköltözik valami alacsonyabb helyre.

NEM HAL MEG!!!

Bármilyen meglepő is!

2017. jan. 23. 00:05
 7/10 anonim válasza:

Ez egy Google kereséssel 10 másodperc alatt kideríthető lett volna. Egyébként a tiszta oxigén közel sem olyan veszélyes, mint amennyire itt állítják. Egyfajta nagyon enyhe részegségig lehet eljutni vele, ekkor kb annyira káros, mint egy átbulizott éjszaka. Pontosan nem tudom, hogy ehhez mennyit kell belélegezni, valahol 10-30 perc között. Ha valaki ennél hosszabb ideig szív tiszta oxigént, na az már veszélyes, de miért tennél ilyet?

Én mindenképp ki szeretném próbálni a tiszta, vagy majdnem tiszta oxigént, lehet kapni ilyen célra palackozva.

[link]

2017. jan. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hogy egy búvár is válaszoljon: sima merülésekhez LEVEGŐT, sima levegőt használunk, amit kompresszorral töltenek a palackba. Természetesen megfelelő szűrőberendezéseken megy keresztül. ( jobb helyeken)

Aztán persze vannak speciális keverékek is amiket csak külön képesítéssel lehet használni...

2017. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első két válaszoló nem hiszem hogy hosszú pályafutást futna be búvárként.
2017. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A kérdés jó és úgy tanul a "gyerek" ha kérdez és kap is választ:)) Nos, a búvárpalackok többnyire 200 bar nyomással töltöttek 10-12-15 literesek (nyomás X térfogat=palackba nyomott levegő össz. literben.(tűzoltóké 300 és többnyire 6 literesek) Palack töltést speciális, erre tervezett többlépcsős kompresszorok végzik el úgy hogy a környezetből szívják be a levegőt komoly szűrőrendszeren keresztül és további szűrők vannak még, hogy a gépi olajat is kiszűrjék. Ezzel a sűrített levegővel lehet biztonságosan merülni 10m-nél mélyebbre is. Sima oxigénnel ha jól emlékszem, 10m-nél mélyebbre merülés halálos. A kérdésben szerepelt a speciális gáz. Speciális gázt nem kevernek a búvárpalackba, hanem a légköri levegő összetevőin %-os arányban változtatva a merülendő mélységhez keverik össze (oxigén-nitrogén=nitrox) a szervezet lágy és kemény szövetekbe szívódását és ezek káros hatásaikat, pl keszonbetegség akadályozzák meg.Nagyon, de nagyon tömören a kérdésre a válasz talán ez.
2017. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!