Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mire jó kondiban a láb edzés,...

Balazs00xx kérdése:

Mire jó kondiban a láb edzés, gugolás, vádli taposás?!?

Figyelt kérdés

azon kívül hogy formásodik a lábad, miért jó?

(rendszeresen edzek , szép eredményt értem el 5 hónap alatt, de állítólag a lábazással jobb lenne )


2010. máj. 7. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést. Mit edzel? Vagy kondiba jársz, csak nem lábazol?


Mire jó a lábedzés... hát lábra :)

Izmosabb lesz, erősebb, arányosabb a tested. 10 emberből 9 nem csinál lábedzést a termekben. Nézz meg sok kigyúrt felsőtestű embert, a legtöbbnek pipaszár lába van, abszolút nevettségesek.


Ami az élettani hatásokat illeti:


A testünk legnagyobb izma a farizom, a legnagyobb izomcsoportja a négyfejű combizom. Szóval aki nem lábazik, az jóformán a testének a felét nem edzi. A lábainkon állunk egész életünkben, ezekkel megyünk ha mozdulni akarunk. A lábedzés véd a visszerek ellen, a test vérellátása sokkal jobb azoknál akik rendszeresen edzik a törzs alatti izmokat. Arról nem beszélve, hogy a legnagyobb tömegű izmokról beszélünk. A több izom több kalóriát éget, több tápanyagot vesz fel. Akinek fejlettek a combjai és a farizma, az könnyebben szálkásít, könnyebben növel tömeget. Alapvetően elmondható, hogy lábedzés nélkül nincs komoly fejlődés.

A vádli... a vádli szintén borzasztó fontos, először is egy jól fejlett vádli nagyon ritka jelenség. Azontúl, hogy tiszteletet parancsoló kiállást ad egy testnek, a fejlett és erős vádlik mellett erősebbek az inak is.


Még sorolhatnám sokáig, hogy miért nem szabad elhanyagolni a lábakat... Nem is értem az embereket, hogy miért nem edzenek alsótestre. Legtöbbször azért van ez így, mert a legtöbbeket a kinézetük érdekli csak, a lábak meg az év 90%-ban nem látszanak, a felsőtest viszont még egy pulóverben is látványos tud lenni.

Aki nem csak azt nézi, hogy mások őt nézik, és fontos az egészsége is, az bizony edz lábra... már csak azért is, mert ahogy írtam, elég viccesen tud kinézni egy kidolgozott felsőtest megfelelő arányú "futóművek" nélkül :)

2010. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod:D ma neki álok a láb résznek így pár év után:D , eddig nem érdekelt de kérdezősködtem és jobbnak láttam neki álni, a jobb fejlődés érdekében, főleg most hogy már tudom a jótékony hatását is

köszi szépen , és amúgy igen kondizok , üdv. :D;)

2010. máj. 7. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

az izomnöveléshez magas tesztoszteron szint szükséges!

a növekedési hormont nagy súlyos gyakorlatokkal lehet kiváltani.

Mivel a láb a legnagyobb izomcsoport,ezt edzve tudsz legnagyobb súlyokat használni, pl lábtoló,vagy a klegjobb egész testet!!!! megedző gyakorlat az a guggolás.

tehát szükség van lábedzésre,általában ezt kell legkeményebben edzeni,és az edzése kihatással lesz a felsőtestedre is

2010. máj. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. máj. 7. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!