Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ipad 4 hez vettem átalakítót...

Ipad 4 hez vettem átalakítót pendrive-hez, az viszont eltüntette a pendrive-on levő fájlokat..Ez milyen vírus lehet? Hogy történhetett, vissza lehet állítani?

Figyelt kérdés

Szóval van evy ipad 4, amit már bánok hogy megvettem. Egyetemi tanuláshoz választottam. Vettem egy usb átalakítót hozzá hogy pendrive-n is meglegyenek a fájlok a biztonság kedvéért. Ma mást is rá akartam másolni de láom hogy nincsenek meg az eddigi fájlok. Tegnap még rajta volt egy laptopon is dolgoztam vele, teljesen össze vagyok esve miatta, rajta volt minden egyetemi adat ami a tanuláshoz kell. Helyette rátett egy csomo furcsa mappát, ezt meg 0 kb-al ott hagyta...

Tudna valaki segíteni mi ez vírus, hogy lehet visszaállítani?? Hogy merjem ezek után akár a pendrive-t használni hisz pont azért van hogy az adatok megmaradjanak...köszönöm a segítséget előre is!



2022. jan. 1. 20:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásokért teljesen kész vagyok, sosem jártam így végtelenül elkeserít.
2022. jan. 1. 20:56
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem formázta a különböző fájlrendszerek miatt? Ettől a ténytől persze nem lesz jobb a helyzeted, és csak tanulni tudsz az esetből: nem fontos dolog az, amiből nincs legalább még egy másolati példányod. Ha valami csak egyszer van meg (ráadásul egy pendrive-on, aminél jóval nagyobb egy fizikai sérülés miatti teljes adatvesztés esélye), az nem elég.
2022. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom mindig több helyre mentek de most pont nem gondoltam erre 😭

Magától átformázhatja egy szempillantás alatt? Az visszaállítható valahogy?

Ha nem vírus már attól is boldog leszek, és sajnos az apple számomra ezzel leírta magát, túl nagy macera ez az Ipad..

2022. jan. 1. 21:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez volt az első hogy bedugtad az iPadbe e pendriveot?

Milyen gépen nézted? win? mac?


egy data recovery programmal át kell nézetni a pendriveot, hátha talál valami visszaállítható adatot. Viszont addig ne használd, ne másolj rá semmit nehogy felülíródjanak az esetlegesen még meglévő adatok.

2022. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy kis megjegyzés: Nem bántásból írom!!

AppleID-hez 299 forint havonta az 50 giga tárhely.

Google fiókhoz 6900 forint egy évre a 100 giga tárhely.

Ezeket bármikor bárhonnan elérheted és nem fogja csődbe vinni a büdzsét.

Ott az Office 365 ami diákoknak ingyenes (tárhely nem tudom jár-e hozzá).


A 21. században élünk már jó ideje, tessék már (ki)használni a lehetőségeket!


4-es voltam.

2022. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja és milyen átalakítót vettél hozzá?
2022. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Apple hivatalos boltban vettem usb átalakítót igaz utángyártott volt, közben karácsonyra megkaptam az eredetit...így kettő is van.😔

Először az utángyártottat használtam már volt fájl a pendriven de rámásoltam még egy mappát. Majd a gépemen amin windows van (asus) még tettem hozzá ezt azt. Igaz ekkor láttam, hogy van két fura nevű mappa a pendriven. Rengetek szám és betű volt a mappák neve töröltem azokat, nem igazán vettem róluk tudomást bár megfordult a fejemben hogy csak nem vírus. Ma a másik eredeti átalakítót használtam mást is akartam át rakni a pendrivera erre látom hogy csak az egyetemi mappám eltünt illetve ott van egy 0 kb-al...és ismét lett rajta kettő furcsa nevü mappa de azokba más volt. Számomra tök ismeretlen megnyithatatlan cucc. Rátettem windows gépre vírusírtót lefuttattam, nincs rajta vírus a vírusírtó szerint. Nem értem, hogy tűnt el 3 mappából csak 1? Pont a sulis...

Az apple tárhelye meg számomra ismeretlen volt, úgy hittem ha oda feltöltöm csak apple gépről érhetem el. 😖☹

2022. jan. 1. 23:38
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy usb c miatt kellett átalakító ha már pendrivet nem lehet használni Ipad4-hez. Lehet én vagyok maradi, és nem tudom, hogy a többi táblagépben van e olyan lyuk. (Eddig ez az első tabletem). Amúgy próbáltam úgy is, hogy a gépet kötöm össze a táblagéppel de nem érzékelte, pedig az Iphone működött úgy. Én naív azt hittem ez is fog. Nem való nekem apple termék úgy érzem.😢
2022. jan. 1. 23:49
 9/11 anonim ***** válasza:

"töröltem azokat, nem igazán vettem róluk tudomást"

Azt hiszem megvan hova tüntek a fájlok. Te magad törölted le őket.

Ha tádugod a windowsos gépre a kukában nem mutatja őket? (már ha nem ürítetted korábban)

2022. jan. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De ez még az előtt volt, a windows-os gépemen. Az után tettem hozzá még egy csomó mást. Ha az Ipad-hez csatlakoztatom a pendrivet rögtön létrehoz ilyen nevesincs mappákat csomo más fájlal, függetlenül attól hogy van e rajta bármi...

Nincs a kukában.

2022. jan. 2. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!