Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire biztonságos az...

Mennyire biztonságos az eldobható E-mail?

Figyelt kérdés

Mi történik ha pl regisztrálok vele Facebook-ra?

Mit tudnak rólam az eldobható E-mailem alapján?



#e-mail #biztonság #Eldoható E-mail
2022. márc. 22. 20:34
 1/9 Szirty ***** válasza:
52%
Nem tudod eldobni.
2022. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen 5 perces emailekre gondol. De gyanítom, hogy fakebook és a techdiktatúra tagjai ilyen esetben fognak telefonszámot is kérni a regisztrációról, mert ezeket ismerik ők is.
2022. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Ha nincs letiltva a domain FB-n akkor semmi.

2. Erre nem tudunk válaszolni, mivel nem mi üzemeltetjük az oldalt ahol az eldobható e-mailt csinálod.

2022. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egész addig nem lesz gond, amíg nem lesz szükséged az emailre (pl. jelszóemlékeztető, vagy egyéb dolgok)
2022. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb kizárod magad a fiókodból. Ma már a nagy tech-trollok (már a Google is ide tartozik) a "biztonság" nevében simán megtagadhatják a belépést a saját fiókodba, hacsak nem igazolod magad valahogy.

Engem egyszer a saját GMail fiókomba nem engedett be a rendszer, mivel a munkahelyemről akartam belépni, és ez "szokatlan" volt számára, "ismeretlen helyről" jelentkeztem be. (Régebben is volt, hogy beléptem, segáz... csak ez most nem a saját asztali gépem volt, hanem egy noti.) De semmi baj, küldött a (otthon levő) tabletemre egy kódot, ha azt beírom, beenged. Oké. Rákattintok, hogy "további lehetőségek", erre közli, hogy így jártam, viszlát.

Persze, otthonról már be tudtam lépni. De eljátszottam a gondolattal: mi lett volna, ha mondjuk elköltöztem volna, a tabletem meg tönkremegy? Akkor búcsút mondhattam volna az összes Google-fennhatóságú fiókomnak.

Ezt csak azért írtam le, hogy tessék vigyázni. Lehet, hogy kevesebbet tud meg rólad a Facebook (dehogy...), viszont cserébe akármikor kizárhatod magd onnan.

2022. márc. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 épeszű ember már nem is nagyon regisztrál oda. Szóval kicsit mérgesítő, ha kizár a rendszer, de nem kell rettegni tőle.
2022. márc. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hintalow ***** válasza:
100%

Nem igazán olyan megoldasokra jó egy eldobható mailcìm, amit utána rendszeresen használnál, mert mint ìrták, bármikor szüksèg lehet rá.

Az eldobhatóak inkább olyan esetekre jól, hogy egyszer használnál/vennèl igènybe valamit, aminèl utána már nem gond, hogy nem tudsz visszajutni a regisztrációdba, ès mondjuk nem akarsz tőlük spam-et.

2022. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen, Hintalow közel jár. Amit akár 5 év múlva is használnál az legyen inkább egy frissen létrehozott "rendes" fiók, amit TOR-on vagy Opera VPN-en, mekibe/könyvtárba regisztrálsz és ilyen környezetben nyitsz csak meg. Az eldobható e-mail nagyon hasznos, hetente eldobok vagy hetet. Vannak oldalak, ahol a tartalom regisztrációhoz kötött, de még a webáruházak is ilyenek. Utána csőstül jön a reklám meg az elégedettségmérés. No, nekik pont jó az eldobható.
2022. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5 teljesen igaz én suliban akartam bejelentkezni azt szintén az otthon lévő tabra küldött kódot
2022. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!