Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha megnyitottam egy vírusos...

Ha megnyitottam egy vírusos linket messengeren az én telefonom is megfertőződött?

Figyelt kérdés

Messengeren keresztül kaptam egy linket, ami azt írta benne vagyok egy videóban. Én hülye rá kattintottam és a Facebook bejelentkezés oldalát dobta fel. Természetesen nem adtam meg semmilyen adatot és gyorsan kiléptem. Így is bajt csináltam vagy csak ha bejelentkeztem volna ?


Honnan tudom ha vírusos lett miatta a telefonom?



2022. ápr. 2. 19:10
 1/4 Shaddark ***** válasza:
100%

Valószínűleg egy kamu oldalt nyitott meg, ahová ha bejelentkeztél volna akkor ellopják tőled.

Ezt phisingnek hívják.

A levél tartalmilag pedig un. zsarolólevél, azaz fraud orders.

99.9% hogy nem csináltál bajt.

De NE nyitogasd meg ezeket inkább legközelebb. Lehetett volna egy vírus linkje is...

2022. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jaj de jó. Akkor megnyugodtam.

Köszönöm a választ. 🙂

2022. ápr. 2. 21:48
 3/4 anonim válasza:
Tegnap én is megnyitottam sajnos, nem írtam be adatokat. Akitől kaptam azt mondta, hogy ő sem írt be semmilyen adatot, mégis továbbküldözgette a messengere pár nap múlva. Emiatt aggódom..Van itt olyan, aki "csak" megnyitotta és utána nem történt semmi?
2022. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
csak továbbküldi az ismerősöknek, hátha valaki megnyitja és az póruljár - ha te nem nyitottad meg, akkor csak jelezd a kontaktjaidnak, hogy mi történik
2022. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!