Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy védjem meg a fiókjaimat?

Hogy védjem meg a fiókjaimat?

Figyelt kérdés

Rendszeresen feltörnek amit kezdek unni!

Olyan 52 karakteres jelszót használok amibe olyan különleges karakterek vannak amiket sima billentyűzetről lehetetlen beütni, de feltörnek! Tehát bemásolják a jelszavam! És folyamatosan belenyúlnak az email-jeimbe a steam accountomba, folyamatosan a bankkártya adataimat keresik! A világ több pontjáról kapok értesítést hogy használták a jelszavam! Hogy védhetem meg a fiókjaim?



2022. szept. 14. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyanús, hogy keylogger van az eszközödön, így mindegy hogy milyen hosszú és nehéz a jelszó, mert amikor vágólapra teszed, elküldi a támadónak.

Első körben legyen tiszta a géped, vírusmentes, tört program mentes, utána állíts be kétfaktoros hitelesítést majd cserélj jelszót.

2022. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egérrel szoktam karakterenként összegyűjteni képernyőbillentyűzet, és 2 usb billentyűzet használatával. Nem került új szoftver a gépemre 2020 óta csak a vírusvédő és a win10 frissít a feltört accountomat tartalmazó gépen! Egy hattérkép nem sok de annyit nem mentek le a nettről, egy másik accountomon böngészek a neten, egy másik gép másik accounton játszom, és külön gépem van letöltésre ki is használom az 5 gépre aktiválható vírusvédőt, hálózatvédelmes ruter van, portokat kell állítani mert webhelyeket nem enged se ki se be amit külön kézzel kell a ruterben engedélyeznem! Vdeót tv okosítón nézek, és sehol nem tárolom a bankkártya adataimat. A vásárláshoz a k&h küld sms-t amiben 3d secure code van és jóvá kell haggyam mobil aplikációban. A fő telefonom amire sms jön egy nokia 6300 teljesen offline és kaios! A k&h app ios tabletten van csak ennek az egy appnak van fentartva, az authenticator egy iphone-on van ami csak akkor online ha kell a kétlépcsős hitelesítés, az emailjeimnek külön laptop van linux oprendszerrel! Mégis feltörnek! Ezenfellül nem használok google termékeket kb 8 éve, yahoo az email, telekom a számom, és nincs androidom. Nem regisztrálgatok a neten, nem cserélgetek adathozdozókat, gépek között, mindenhova külön jelszavam van, külön email, a legújabb kb 3 éves, és füzetbe írom fel! Le van tiltva minden szinkronizálás és felhő!

Hogy törnek fel? Milyen védelmet hagytam ki? Mivel védhetem meg a fiókjaim?

2022. szept. 14. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a böngésződbe beépült egy malware, akkor tökmindegy, hogy kattintgatod össze a jelszót, mert a login űrlapból is el tudja küldeni a támadónak.


Javasolnám, hogy teljesen dúrd le az egész rendszert és telepíts frisset, lehetőleg ne Windowst.

2022. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

."! Ezenfellül nem használok google termékeket kb 8 éve"


Semmi baj nincs a google cuccokkal.


Erre csak azt tudom mondani hogy valami naplózza az adataid. Olyan szoftvert telepítettél fel ami virusos lehet hogy nem hivatalos oldalról szedted le


Vírusirtó neve fontos lenne az se mindegy mert van amelyik nagyon gyenge

2022. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Avast secure browse előfizetésem van ez egy internet böngésző ami külön védelmet nyújt, és nem jelentkeztem be kb sehová, valamint nem használok böngészőben jelszót soha nem mentem. És olyan jelszavakat törnek amiket nem weblapon regisztráltam, és soha nem járt webböngészőben. A google termékekkel az a bajom hogy mielött váltottam minden másnapra kizártak a fiókomból. Azóta csak microsoft szolgáltatásokat használok. Minden gépem 2021 utáni a sok feltörés után új életet kezdtem, de csak feltörnek tavaj 2 gépet és idén is 2 gépet vettem aminek én vagyok az első tulajdonosa. Új email-t regisztráltam és semmi régibe nem jelentkeztem be az új gépeken, ide a régi táblagépemen írok. Ha malware van a böngészőben és megszerezte a jelszavaim akkor csak a vírusírtó jelszóhoz fér hozzá, nem nezetek. Ha malware van a gépemen akkor a rooternél be kellett állítanom hogy kommunikálhasson az interneten de a beállításaim kb januáriak a feltörés egy hetes. Minden adatforgalomról valós idejű értesítést kapok a gépen, ha új irányba akarna bejönni vagy kimenni adatforgalom akkor azzal percekig kell dolgoznom, és ilyen védelem melett szereztek meg egy olyan jelszavam amit nem tárolok a gépen hanem 2 billentyűzet és képernyőbillentyűzet, és karaktertábla segítségével írok be! Ha egy a szoftvereim nélküli bármely rendszeren próbálom vágólapra másolni a jelszavam szimplán nem másolja át, de elfogadja jelszónak ahol használom. Amúgy tegnap változtattam jelszót. 3x próbált belépni a hacker. Emelett semmilyen adatom nincs amivel bármit is kezdene. Azon a gépen amelyikről megszerezték a jelszavam nincs böngésző sem! Hol a rés? Hogy szerzi meg a jelszavam?

Többlépcsős azonosítás van arra a szoftverre amit használok:

3 nál többször nem szabad elrontani a jelszót mert kizár a fiók 24 órára

Új bejelentkezést hozzá kell adni mobil aplikációban

A helyes jelszó után email-ben el kell fogadni a bejelentkezést

Ez után sms-ben küldött jelszón 1:30 bellül be kell írni

Ez után előre definiált jelszó egy meghatározott listán a lista alapján a következőt be kell írni

Majd jön egy guard ahol 30 másodpercenként váltakozik a jelszó és 30 pm van megadni vagy érvénytelen,

Ezután egy hardver licenszes azonosítás ahol kiírja az ip-t várost és hogy engedem e bejelentkezni, ez max 1 eszközre aktiválható!

Persze csak a jelszavam szerezte meg nem tudott belépni!

Hogy szerezte meg a jelszavam?

2022. szept. 16. 06:52
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Avastnak volt botránya hogy kereskedtek felhasználók adataival.


Én Avast helyeett Kaspersky Security Cloud Free-t ajánlanék vagy Bitdefender free-t ezek sokkal hatékonyabbak mint a többi együttvéve. Mellé malwarebytest külön malware pucolásra


[link]

[link]

[link]



Leirtak alapján még az is biztonsági kockázat lehet ha a windows amit használsz az kalóz változat nincs frissítve és nem eredeti ez esetben a hackereknek könnyü dolga van. Megpróbálkoznék eredeti win10-el microsoft oldaláról.


Kalóz szoftverektől szabadulj meg és ne telepíts ilyeneket mert ezek is továbbithatják titokban az adataidat másoknak.


Ha ezek után is egy tiszta windowson szivárognak adatok akkor nem kizárt hogy a router firmware-je vírusos bár erre elég kicsi az esély de előfordulhat. Legrosszabb scenárió amikor a géped biosát fertőzték meg már ilyen is van 2022-ben.

2022. szept. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!