Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A fb védelme ennyire szar lenne?

A fb védelme ennyire szar lenne?

Figyelt kérdés

Hihetetlenül paranoiás vagyok, így nem vagyok túl sok oldalon regisztrálva. Fb-ra azonban igen. Ha egy ismerősömtől kapok túl hosszú vagy ismeretlen oldalra mutató linket, már azt se merem megnyitni.

Van 2 faktoros hitelesítésem is, a jelszavamat se használom 2x ugyanott. Be van kapcsolva az is, hogy emailben kapjak értesítést, ha bármilyen biztonsági vagy bejelentkezési tevékenység történik. Erre, miközben épp üzenetet írtam egy ismerősömnek, ki lettem jelentkeztetve a Messengerből és látom, hogy meg lett változtatva az email címem. Holott nem kaptam semmilyen értesítést sem erről emailben, megnéztem de az emailembe se lépett be senki, mégis 0 értesítéssel meg lett változtatva az email címem. A 2 faktoros hitelesítést is kikapcsolták, a telefonszámom és email címem is eltávolították. És nem kaptam se emailben értesítést, se kódot.

Ennyire szar lenne a fb?



2023. febr. 12. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

ennyire


Minden napra másik fiók kell.

2023. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

A facebook az egyik legmegbízhatatlanabb oldal, ha a biztonságról van szó.


Népszerűsége miatt lett tele "vírussal" , kamu profillal, adathalász linkekkel stb.


A bugjainak köszönhetően pedig a saját privát beszélgetéseid sincsenek biztonságban.

2023. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Paranoiás vagy és pont facebookra vagy regisztrálva?


Egyébként igen. Ennyire szar a FB. Milliós felhasználói adatszivárgásaik is vannak évente legalább 1-2.

2023. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó ezeket hallani. Nem is fog hiányozni ezek után.

Tudtok valami biztonságos alternatívát kapcsolattartásra, chatelésre?

2023. febr. 12. 22:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Signal, Element
2023. febr. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!