Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit csináljak ha azt írja ki...

Mit csináljak ha azt írja ki a gépem hogy a vírusvédelem elavult?

Figyelt kérdés
avast van a gépemen
2010. okt. 7. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért mert nem frissíted a vírusdefiníciós fájlokat. Vagy nincs internetre kötve a géped vagy ki van kapcsolva az automatikus frissítés vagy lejárt a szoftver (egyébként ingyenes) előfizetése. Próbálkozz esetleg kézi frissítéssel. És utolsó lehetőségként még az is lehetséges, hogy a Windows biztonsági központ téved.

Laci

2010. okt. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cseréld le az Avastot, aztán az újat frissitsd és futtasd le. Az ördög nem alszik.
2010. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van neted, elvileg frissítenie kéne az adatbázist automatikusan.

Csinálj egy manuális frissítést (karbantartás, vírusdefiníciók frissítése). Ha műkszik, akkor lehet, hogy csak ellőtted az automatikus beállítását, állítsd visza. Ha így sem teszi a dolgát, akkor kezdhetsz vírusírtással próbálkozni.

2010. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt futtasd:

[link]

(Egyébként lehet, hogy nem jön be az oldal, mert a vírusirtó frissítését megakadályozó szoftverek szoktak ilyet művelni).

Utána ezt telepítsd, FRISSÍTSD és futtasd:

[link]

Ha nem tudod frissíteni ezt sem, akkor:

Úgynevezett RescueCD-t (néhány vírusirtó-fejlesztő ad ki ilyet, oldalukról letölthető a fájl hozzá) kell kiírni egy tiszta gépről. A te gépeden azzal boot-olni, és kiirtania vírusokat.


Az avast!-ot meg legközelebb akkor használd, ha nem lesz interneted, és nem raksz be mástól származó pendrive-t, CD-t, memóriakártyát, stb.

2010. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam: tudtam, hogy elrontottam. A második linet a cnet.download.com oldalán jobb oldalt keresd a Malwarebytes' Anti-Malware-t. Azt akartam linkelni másodikra.
2010. okt. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

1 éve van a gépemen az Avast, eddig frissítette is magát mindig.

2010. okt. 7. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!