Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehet kiírtani a ResPriHM...

Lionhead kérdése:

Hogy lehet kiírtani a ResPriHMStaticDb.ebd virust?

Figyelt kérdés

#PC #Windows 10 #ResPriHMStaticDb.ebd
2023. jún. 9. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A C:\Windows\preFetch\ResPriHMStaticDb.ebd nem egy vírus, hanem egy úgynevezett "prefetch" állomány - normál esetben ennek az állománynak léteznie kellene. A prefetch állományok a programok előzetes betöltésében segítenek.

Az ezzel kapcsolatos hiba általában ennek az állománynak a megsérülése jelenti - ezt okozhatja egy nem megfelelő rendszerleállítás, egy hibás frissítés, egy hardverhiba, vagy valamilyen kártevő.


Első körben érdemes a gépet egy korábbi visszaállítási pontra visszaállítani:

[link]

második körben kiadni egy

sfc /scannow

parancsot - bővebben erről:

[link]

harmadrészt egy rendszerfrissítés végrehajtani - erről bővebben:

[link]

2023. jún. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már új wint raktam rá 3 vírusírtót futattam avira kaspersky eset de semmi
2023. jún. 9. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:

"raktam rá 3 vírusírtót futattam avira kaspersky eset de semmi"

De minek?


Mint írtam: maga a C:\Windows\Prefetch\ könyvtárban levő ResPriHMStaticDb.ebd nem egy vírus. Egy rendszerfájl, ami - legalábbis Windows 10-es rendszeren - alapvetően létezik.

Ha nincs, és ezzel kapcsolatos hibát dob a gép, akkor baj van. Ha frissen telepített rendszeren dobja, akkor - ha hivatalos helyről származik a Windows telepítő - akkor feltehetőleg hardverhiba.

2023. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!