Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az hogy lehet, hogy tegnap...

Az hogy lehet, hogy tegnap bent voltam egy általános sportszerboltban és futócipőket néztem, azóta a céges PC-mre a megnyitott oldalakba csak futócipő boltok reklámjait ágyazza be?

Figyelt kérdés

A mobilomon nincs céges levelezés telepítve. A céges gépen nincs magán.


Elriaszt hogy ennyire mindent tud rólam az IT- hálózat.



2023. okt. 26. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: az "általános sportszerboltba" elvitted a magán okostelefonodat. Az okostelefonodon vagy rákerestél a sportszerbolt kínálatára, vagy be volt kapcsolva a(z A)GPS (ami meghatározhatta, hogy a sportszerboltban vagy), vagy azzal is fizettél - tehát az okostelefonod segítségével a big tech cégek tudhatják, hogy az "általános sportszerboltba" voltál.


Ha az okostelefonodat elviszed a céghez, az - a(z A)GPS segítségével - "tudni fogja" hogy huzamosabb ideig ott vagy, tehát valószínűleg ott dolgozol. Vagy elég, ha a Facebook-fiókodban megemlíted a céget. Vagy elég, ha a céges és a magán levelezésed között küldesz át anyagot. Vagy ha a magán gépedről bejelentkezel a céghez. Innen a big tech cégek tudni fogják, hogy az adott cégnél dolgozol.

2023. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1-es, mi az az AGPS?
2023. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2: [link]
2023. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1. Kihangsúlyoztam és te is az általános sportszerboltot. Tehát be kellett tudnia mérni hogy a futócipőknél dekkoltam sokáig. Ilyen pontos a gps és honnan tudja segédprogikkal, hogy hol tartják a futócipőket? Face és fizetés nem játszik, csak gps.
2023. okt. 26. 11:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: "lyen pontos a gps és honnan tudja segédprogikkal, hogy hol tartják a futócipőket?"

Ott már nem a GPS a lényeg - az csak a sportszerbolt meghatározásában segített.


Lehet, hogy előtte rákerestél a futócipő-kínáltra.

Lehet, hogy leveleztél, fórumoztál ezzel kapcsolatosan.

Lehet, hogy a futócipőknél összefutottál egy ismerőssel (aki rákeresett a futócipő-knálatra, posztolt egyet a szerzett futócipőjéről, stb...).

Ezernyi féle, fajta apró metaadat van, ami alapján a big tech cégek piszok pontosan "be tudják mérni" az aktuális érdeklődési körödet.

2023. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi így érthető.
2023. okt. 26. 12:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy ne csak sportszeteket mutasson holnap menj be egy 'felőtt' boltba is... :-)
2023. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez ilyen, nekem is mindig tudja a google ha kocsmázok.. mindig kérdi na milyen volt az xy "szórakozóhely"
2023. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!