Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » El szoktátok menteni böngészőb...

El szoktátok menteni böngészőben a jelszavakat, vagy mindig beírjátok?

Figyelt kérdés
Jobb nem elmenteni? Vagy mezei felhasználónál tök mindegy

dec. 3. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Használja bárki más a gépedet? Vagy bekapcsolva hagyod, amikor nem vagy mellette? Ha igen, akkor ne mentsd el, ha nem, akkor ahogy szeretnéd.
dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
dec. 3. 10:40
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Én nem mentem el, jelszókezelőben vannak a jelszavak.
dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
dec. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4.

Ezt nem én írtam.

dec. 3. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:
lastpassba vAnnak
dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 stefan88 ***** válasza:
100%

Az elmentett jelszavakkal az a baj, hogy a saját gépeden tárolódik, titkosítva. Csak a titkosításhoz használt kulcs is ott van a gépen egy fájlban. Na most, ha egy olyan programot futtatsz (nevezzük vírusnak) ami ezekből a fájlokból kiolvassa a titkosított jelszavakat és a titkosító kulcsot, akkor vissza is fejti azt és megvannak a jelszavak. De ez igaz a sessionökre is (mikor bejelentkezve maradsz a facebook-ban mondjuk) és ha ezt ellopják, akkor nem kell sem jelszó sem két faktoros hitelesítés mert az már beazonosít téged.


Szóval ilyen szempontból nem biztonságos, az más kérdés hogy én is így használom. De csak olyan programokat töltök le és olyat használok, amikben azért többnyire megbízom. Akkor lehet baj, hogy ha a google keresés 28-ik oldaláról szedsz le egy windows vagy office crack-et vagy hasonlót :D mert az simán ellophatja ezeket.

dec. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
OK, köszi.
dec. 23. 20:46
 9/9 anonim ***** válasza:
stefan88 szerintem a facét és társait sokan igy használjuk,hogy bejelentkezve maradunk és nem töltjük ki a belépőt mindig... ha nem töltögetek baromságokat, normálisan netezek stb, akkor nem kell aggódnom?
dec. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!