Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Átvertek vagy sem? Indiai...

Átvertek vagy sem? Indiai csàvó hìvott, àllìtólag a Microsofttól,megadta a laptopom szàmàt. Azt mondta szerintük többen hasznàljàk a gépemet tudtom nélkül online a hàttérben, kapcsolódni akar, megnézni, regisztráljam a gépet a Microsoftnàl. Mi ez????

Figyelt kérdés

#scam #laptop #Online biztonsàg #Netes biztonsàg
jan. 11. 14:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Na hiszed, de azért itt kell sírnod, hogy mondják meg helyetted lol Lóf@szt hiszel te
jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg 150-szer figyelmeztetett a MHB Bank, hogy nem tudják könyvelni a beérkezett pénzemet, adjak meg néhány adatot. ADATHALÁSZAT!
jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg egy nigériai sámán hívott fel mert érzi hogy többször megátkoztak. De ő hajlandó segíteni levenni az átkot mindössze 1000$ ért cserébe.. 😁
jan. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
1000 dollárért a sámán? Hülyének is megéri, hát nem?! :)
jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%
Microsoftnak amúgy van magyarországi központja és ügyfélszolgálata, amúgy is miért indiából hívnának...
jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Engem ma hívtak fel magyar számról, ugyanez. Az angol kiejtéséből azonnal tudtam, hogy ez nem a Microsoft. Azért kíváncsi voltam, hogy mit akarhat. Elmondta, hogy hol nézzem az eszközazonosító számot és elkezdte diktálni. Aztán dobtam egy hátast. Nagyon ijesztő volt, tudták a számomat! Ezt vajon honnan vették?
jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"tudták a számomat"

Még szerencse hogy tudták milyen számot tárcsáztak.. 😂

jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Aztán dobtam egy hátast. Nagyon ijesztő volt, tudták a számomat! Ezt vajon honnan vették?"


Beregisztrálsz rengeteg weboldalra, rendeléseket adsz le, forum, stb, és néhány helyen kérnek telefonszámot is.

Aztán ezeket amikor feltörik -vagy eleve adathalászatra hozták létre- akkor hozzá jutnak a géped azonosító adataihoz, amiket a hálozati forgalomba elküld, megvan mellé a neved, telefonszámod, stb.

Csak erre tudok gondolni.

jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!