Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire kell erős gép/laptop...

Mennyire kell erős gép/laptop egy "virtual machine"-hoz?

Figyelt kérdés
Egy középkategóriás laptopom van.

jan. 31. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha van egy i5 8.gen-es vagy amd ryzen 5 2000 feletti számozású procid akkor annak mennie kell. Persze minél erősebb annál jobb.

Ha több virtualizált gépet akarsz futtatni akkor minnél több ram kell.


Amúgy te magad is meg tudod nézni csak szedj le valami virtuális gép készítőt:

[link]

vagy

[link]


Hozzá pedig valami iso fájlt.

Windows vagy Ubuntu Iso képet pl.

Ubuntu:

[link]


Windows:

[link]


Alul csináld meg a "A Windows 11 lemezképének (ISO) letöltése" utáni részeket és utána az ISO-t le tudod szedni.


Mind a vmware player vagy virtualbox esetében fogsz találni egy rakat youtube tutorial videót.

jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előzőleg a ubuntus live servert linkeltem, de valószinüleg jobb ha először látsz egy desktopos linuxot ha még nem találkoztál ezzel az állatfajtával.


[link]

jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen rendszert fogsz virtualizálni. Egy Windows a RAM és a proci jó nagy százalékát képes megzabálni, a Linux beéri kevesebbel is, főleg ha kisebb erőforrásigényű asztali környezetet használsz, pláne ha teljesen GUI nélkül futtatod.
jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én VirtualBox-ot használok egy öreg 3. generációs Intel I7-3720QM 4 mag 8 szál. A VirtualBox 8 proceszprnak látja, és be lehet állítani mennyit engedélyezek neki a felét simán engedi.


Ram most 32 GB van Ebből 8-12 GB -ot szoktam adni Win 10 ill Win11 is fentvan tesztelésre.


Ha leírod pontosan, hogy mid van megmondjuk, hogy megy-e. A proci nagyon fontos, hogy tudja a virtualizációt, mondjuk szerintem a mostani i3-i5 is már tudja. De lehet ellenörizni a proci típusa alapján.

febr. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!