Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírust kaptam, mely automatiku...

Vírust kaptam, mely automatikusan emaileket küldözget a gépemről. Mi ez és főleg mivel tudnám kiirtani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy a gépedről küldi? Gondolom nincs SMTP szerver a gépeden, amivel tudna küldeni. Vagy a levelezőproramoddal küldi el? Akkor változtass jelszót egy máik gépről, utána a legbiztosabb, ha újratelepíted az oprendszert.
2011. máj. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, rosszul fogalmaztam, úgy értettem, hogy a levelezőszerveremről. Többször nem sikerült emailt küldenem, valami olyasmi hibaüzenet jött a levelezőprogramtól, hogy túl sok kimenő levél erről az IP-címről. Mára meg a levelezőszolgáltatóm spam-listára tette az IP-címemet, pedig még babonás köremaileket sem küldök soha tovább...
2011. máj. 8. 01:04
 3/13 stell-1 ***** válasza:

Üdv

Menj át ide a blogomba és tedd be az RSIT naplóját.

[link]

2011. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak: nagyon köszi, de a leírásból nem látszik, hogy csak amatőr vagyok? :-) nem tudom, mi az az rsit.

Közben Malwarebyte-tal sikerült kiirtani, de semmi más nem találta meg (avg, avira és trojanhunter sem).

2011. máj. 8. 09:43
 5/13 stell-1 ***** válasza:

Hm, ha olvastad, akkor láttad hogy az RSIT az link, ha rá klikelsz, akkor latod mit kel csinálnod.

Ez Rootkit driver és az antivírusok nem lássák, ha lássák is, a rootkit kicselezi az antivírusokat,össze vissza feltelepíteni mindenfele antivírust, ez butaság,tudatlanság.

A rendszert tele rakod mindenfele driverekel, ami aztán kék halalt, lassulást okoz.

Nem szabad futtatni csak a saját antivírust, és ha mar fertőzőt a gép, mar felesleges is.

2011. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Talán... ...vírusírtóval próbálkozhatsz;o))), hogy kiírtsd.

De ne legyek teljesen "negatív"... [link]

2011. máj. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Avast ;)
2011. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Palotás Imre ***** válasza:

Honnan veszed, hogy vírus? És honnan, hogy a gépedről küldi? Feltehetően egyik sem. Csak SPAM-küldő, és a nevedben küldi.


Majd elmúlik. Volt ilyen a "hi5 barátkérő", meg valami badoo nevű, ha jól emlékszem. A legfrissebb egy olyan, amelyik ismerősödtől küldött "üzenetet" a support @ myzamana. com címről (szándékosan írom szóközökkel, nehogy a linkre ráklikkelj). Ha beléptél és elkezdtél regisztrálni, még félbehagyás után is megköszöni és küldözgeti a nevedben a leveleket.


Kivédés: Ha legközelebb jó ismerősödtől, esetleg VIP személytől olyan levelet kapsz, hogy üzenetet küldött valamilyen honlapon keresztül, az legyen gyanús. Barátaid az üzeneteiket többnyire megírják levélben közvetlenül. Nem szórakoznak idióta honlapokkal. Ez alól talán a greeting cards a kivétel, bár én azt sem szeretem.

2011. máj. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nem biztos, hogy virus, de ha az akkor próbáld meg az Avastot.
2011. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Informatikus lévén ajánlom szedd le az eddigi vírusirtódat,és tedd fel helyette a Panda valamelyik 30napos próbaváltozatát.
2011. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!