Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintem a valós név megadásá...

Szerintem a valós név megadására kötelező oldalaknak a személy valódiságát is ellenőrizniük kéne. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Az a gondom,hogy oké,hogy valós nevet kérnek,de ha más hoz létre a nevemen profilt,akkor sokkal jobban lejárathat..
2011. aug. 3. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
kérjék el a személyidet? vagy mi?
2011. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez nem az én dolgom ezt megoldani:)

Viszont megoldható lenne egy hitelesítő szerv által. Csak annyi kéne,hogy tárolja a nevet és a hozzá tartozó hitelesítő kódot. Ha regisztrálnál más oldalra,akkor bekérné a kódot .. elküldené a hitelesítő fele,majd visszakapná a nevet. Ha nem stimmelne,akkor nem engedne regisztrálni..

2011. aug. 3. 14:56
 3/6 vagyokakilehetek ***** válasza:
küld el a királynak ötletként- és majd bevezetik... jó lesz???
2011. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És szerinted akkor hány felhasználót fognak elbukni ezek az oldalak? Fogadjunk, hogy ha körülnéznénk a gépeden/otthonodban, találnánk nem jogtiszta szoftvert (a kép és hanganyag is szoftver!). Ezek után is szeretnél azonosítható lenni? Az internet egyik sarokköve az anonimitás.
2011. aug. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A közösségi oldalak többsége valós nevet kér,de szerintem az veszélyes,hogy a valós név nem hiteles. Ha valaki nagyon akarja létrehozhat más nevében profilt és akkor az ismerősöktől megtudhat adatokat, vagy eláztathatja az illetőt
2011. aug. 4. 11:04
 6/6 vagyokakilehetek ***** válasza:

ja ha valakinek olyan ismerősei vannak aki eláztatja akkor gázgéza :D:D


minek valakinek ellenség ha van ilyen "barátja" is :D:D

2011. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!