Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kezdőnek milyen vírusírtót...

Kezdőnek milyen vírusírtót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Eddig nekem nem volt ilyenre gondom,de most saját gépet kapok,és meg szeretném ezt is tanulni.

Olyan v.írtót keresek,ami ingyenes,könnyű használni,magyar,illetve azért mégiscsak megbízható.teljesen analfabéta vagyok ezen a téren


2011. szept. 18. 13:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én egy gép-analfabéta lány voltam (utóbbi még mindig igaz rám :D ), és egyszer csak egy csomó vírusriasztást adott a vírusirtóm, volt, mikor 23-at is egy nap. Ekkor kezdtem utánaolvasni a dolgoknak, majd "megfogott" a téma, és máig érdekel (bő két és fél éve).

Ha akarod, többet tudok segíteni, minthogy ajánlok egy terméket. Én még emlékszem, milyen gép-analfabétának lenni. :)



Az AVG vagy a Microsoft Security Essentials közül válogass. A többi ingyenes vagy bonyolultabb vagy rossz.


A Microsoft Sec. Ess.-t inkább csak legális (kifizetett) Windows-ra, vagy annak tűnőre rakd rá, mert eredetiség-ellenőrzést végezhet.


Az Avira is jó, de az angol nyelvű.


Az avast! az, amitől óvakodj!!!

2011. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Hát itt nem fogsz sokkal okosabb lenni, vannak vírusirtók amik egyeseknek beváltak, másoknak nem. Mindenki azt fogja mondani, ami neki bevált.


ÉN avast-ot ajánlok. :D

2011. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Tudom hogy itt pár embert megoszt majd,de ha legalább le lehet korlátozni 2-3db írtóra a választást,nekem az is megfelelne!

2011. szept. 18. 14:42
 4/17 anonim ***** válasza:

2. vagyok még mindig:


Szerintem az ingyenesek közül majdnem mindegy mit teszel fel, ha nagyrészt megbízható forrásból töltögetsz dolgokat. Itt jön a képbe, hogy sokan ugye tört programokat használnak , és innen-onnan elkezdik letöltögetni ész nélkül, vagy valahonnan leszednek hozzá crack-et, amiknek a nagy része vírusos. A vírusirtó meg hiába riaszt, a legtöbb embert nem érdekli, azt gondolja, hogy false riasztás, és kinyomják.

Aztán ha utána valami gond van a géppel jönnek ide szidni a vírusirtókat, hogy így nem véd meg úgy nem véd...

+ sok minden van még, de ha oda figyelsz, akkor nagy gondod nem lehet.

Sokan ott rontják el, hogy alapból tört windows van fent vagy/és tört vírusirtót raknak fel a gépükre.

2011. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én meg első voltam.


Nekem az avast! átengedett fertőzéseket, lassította a gépemet (nagyon) és a netet (nagyon) is. Emellett több bugja (hiba a programban, a program vagy más programok hibás működését okozza) is előjött.

Fórumokon és itt is a legtöbb problémája az embereknek az avast!-tal van a bugok és az átengedett fertőzések miatt. Valamint téves vírusdefiníciós adatbázis (egy adatbázis ami alapján azonosítja a kártevőket)-frissítés miatti gondok is vele vannak a legtöbbször.

Pedig csak az emberek kb. 1/10-e használja.


AVG, Microsoft Security Essentials, Avira amiket javaslok, mint elsőre is írtam. De a NOD32-t is nagyon javaslom, újságos kódokkal (ebben is segíthetnék) ingyenes és legális.


Meg a vírusmentesség érdekében még egy-két szabályt be kell tartani + néha alternatív biztonsági progikat kell futtatni + kell tűzfal is valamilyen.


Kell tőlem részletesebb segítség?

2011. szept. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem tökéletes, de még mindig az élvonalba tartozik, több teszt alapján is. Ahhoz képest, hogy ingyenes nem rossz.

Másnak meg lehet,hogy beválik. ;)

Amúgy ha már nem avast! akkor inkább AVG, szerintem az MSE az egy picit le van maradva a többiekhez képest.

2011. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az AVG-nek most jött ki a legújabb verziója (2012) és még csak jót olvastam róla, pedig eddig sok véleményt elolvastam.
2011. szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ha kezdő vagy akkor a Microsoft Security Essentials-t tedd fel.

Csendesen működik a háttérben, tényleg csak akkor riaszt ha gond van, és nincs benne ezer féle beállítási lehetőség, ami egy kezdőt könnyen összezavarhat, de azért elég jól teszi a dolgát.

2011. szept. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:01


igen,megköszönném!

a windows,az nem eredeti.

ha gondolod,írhatsz privit is!

2011. szept. 18. 18:35
 10/17 anonim ***** válasza:
A probléma már ott kezdődik, hogy nem eredeti az op.rendszered. :O
2011. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!