Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért védik le sokan a tömörít...

Miért védik le sokan a tömörített fájlokat jelszóval, ha felrakják őket fájlmegosztókra?

Figyelt kérdés
Ilyenkor odaírják, mi a jelszó, hogy ki tudd tömöríteni. De akkor mi a franc értelme van a jelszónak. Most futottam bele egy ilyenbe, és le töltöttem egy fájl, de nem csomagoltam ki. Aztán mikor újra fel akartam menni a honlapra a jelszóért, már megszűnt az oldal. Komolyan, mire jó ez?
2011. okt. 20. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Időnként valamilyen okból törölni szokták az illegális tartalmakat a fájlmegosztókon. Ha le van védve és a neve sem utal rá, akkor csak az tudja mit tartalmaz, aki feltöltötte és azok akikkel megosztja. Így elkerülhető, hogy emiatt töröljék.
2011. okt. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy csak egy bizonyos közönség tudja megnyitni a fájlokat. (ne kerüljön fel minden oldalra a fájl). Nagyobb látogatottságú az oldal, ha onnan töltik le(így pl reklámokból bevétele is lehet.) illetve, leheth og sokat dolgozott a fájlon és szeretné ha ezt tiszteletben is tartanák
2011. okt. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hollófernyiges ***** válasza:
Mert nem akarják hogy ellopják a linkjeiket. Felteszi a fájlt egy fórum látogatóinak, aztán mondjuk a fájlcserélő keresőjéből bárki kikeresi és terjeszti és kapja érti a másik fórum kreditjeit.
2011. okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem félreértettetek. Azoknak a jelszavas fájloknak amikről beszélek, megadják a jelszavát a letöltési lehetőség mellett. Akkor mi az értelme a jelszónak? Olyan, mintha bezárnám a lakásom, hogy ne törj be, aztán lemásolnám neked a kulcsomat.
2011. okt. 21. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg régen valaki jelszóval le védte hogy csak azok tudják megnyitni akiknek ő "engedi".

Ám valamelyik rosszcsont feltöltötte egy fájlmegosztóra hogy bárki elérhesse ám lusta volt ki csomagolni majd újra becsomagolni jelszó nélkül és inkább mellé oda írta a jelszót.


Ez a legvalószínűbb.Tudom hogy idegesítő én is jártam már úgy hogy letöltöttem egy fájlt aztán nem tudtam ki csomagolni mert az eredeti oldal ahonnan származik megszünt és nem tudtam a jelszót.

De nagyon sok esetben más oldalokon is feltüntetik a jelszót,fórumokon például.Írd be a fájl nevét kiterjesztéssel együtt google-ba és ha szerencséd van lesz találat.

2011. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hmmm... Ez eddig eszembe se jutott :S Kipróbálom!
2011. okt. 23. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!