Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit csináljak, hogy ne törjék...

Mit csináljak, hogy ne törjék fel a facebook-om?

Figyelt kérdés
Elképzelni se tudom, hogy az illető hogyan csinálja, de hetente feltörik a jelszavam facebookon. Pedig nem egyszer...szám és betű is van benne és több mint 10 karakter hoszú. Most is be akartam lépn, és kiírta hogy a jelszavam módosítva lett 15:53 perkor. Gondolom akkor feltörték vagy ilyesmi. Valakinek van valami ötlete? Segítsetek már nem bírom. :(
2011. okt. 25. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Töröld a profilod végleg. Hatásos megoldás.
2011. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg keylogger - billentyűzetfigyelő - van a gépeden...
2011. okt. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kémprogramra én is gondoltamh esetleg az van a gépe. de azt nem csak msn-en tudják küldeni? nem nem szoktam msn-en lenni. Ja és ami még nekem fura az az h face-re a hotmail címemmel vagyok regisztrálva, és ilynkor mikor feltörik, akkor a hotmail is ízt írja ki hogy rossz a jelszavam :S
2011. okt. 25. 16:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A gépet nézd át ezekkel:

ESET Online Scanner:

[link]

MBAM Free:

[link]


Milyen vírusirtót használsz? Remélem nem valami tört fos...

Ajánlom az ingyenesek közül: avast, AVG, avira, MSE, Panda Cloud.

Mellé pedig tűzfal:

Comodo, PC Tools, Online armor.


Tegyél fel mondjuk egy avast + PC tools párost, avastal csinálj egy rendszertöltéskori vizsgálatot, meg futtasd le azt a kettőt amit először írtam (eset online scanner, MBAM free). Amit találnak azt töröltesd velük.

Utána az emailed és a facebookod jelszavát is változtasd meg, legyen legalább 10 karakter, ne legyen értelme, legyen benne kisbetű, nagybetű, szám, és valamilyen speciális karakter.

2011. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyit felejtettem el hogy milyen Windows-od van?

A frissítések remélem telepítve vannak rendszeresen, és ha Vista vagy Win7 akkor UAC is be legyen kapcsolva, különben ne is csodálkozz ilyeneken.

2011. okt. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon sokat segytettél :9 Egyébként windows 7-em van, viszont frissítést em telepítettem mert nem jogtiszta a windows vagy micsoda...és azt mondták h ne frissítsek :S
2011. okt. 25. 17:34
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Na akkor nagy valószínűséggel meg is van a baj. Frissítések nélkül a Windows rendkívül sebezhető.
2011. okt. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Változtasd gyakran a jelszót.
2011. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Ne használd a Facebookot.
2011. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
37%

Szilvásbuktát, az jó lesz.

Ilyen hülyekérdéseket hát töröld a Facebook accountodat...

2011. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!