Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nem tudom letiltani a vezeték...

Nem tudom letiltani a vezeték nélküli ruteren a netet, hogy más ne használhassa, mert angol nyelvű és a google nem tudja lefordítani ezért nem tudom pontosan hová írjam a tiltó jelszót? Sokan lopják a netemet és igen lassú a gép emiatt.

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 09:47
1 2
 1/12 asddaasdda ***** válasza:
ruter neve tipusa?
2012. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 P.O.C. ***** válasza:
Igen, a router márkájának és pontos típusának ismerete hiányában nem tudunk pontos információt adni a beállításokról.
2012. jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

TP-Link router esetén:

1. menj ide: [link]

2. mindkét rubrikába írd be, hogy admin

3. a titkosításnál válaszd a WPA/WPA2 - Personal(Recommended) lehetőséget. Írj be egy 8 karakternél hosszabb jelszót, a vezeték nélküli csatlakozásnál ezt a jelszót kell megadni.

2012. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 P.O.C. ***** válasza:

#3:

Ez nem URL nem minden TP-link router -el működik, csakis a legújabbaknál (még a firmware verzió sem mindegy).

Ha az IP címet használod (192.168.1.1), az a tuti.


Különben meg fölösleges itt találgatni. Ha választ akar a kérdésre, legalább arra vegye a fáradságot, hogy megadja a router típusát. Részemről legalábbis nem szeretek találgatni, és fölösleges köröket tenni.

2012. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igazad van, viszont a legújabb TP-Linkek csak az általam megadott linkről konfigurálhatók, a 192.168.1.1 IP címmel nem.
2012. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 P.O.C. ***** válasza:

Ez nem igaz! Attól, hogy a TP-Link saját DNS kiszolgálója hozzárendelte a tplinklogin.net URL -t a 192.168.1.1 -hez, attól még az IP címén is elérhető. Pl. az én TL-WR1043ND -m is mindkét módszerrel elérhető volt (mikor még gyári firmware -t használtam rajta). Csak egy példa, a következő két link google.com -re fog mutatni:

[link]

[link]

2012. jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nos idáig kerestem a használati utasítást, míg végre sikerült megtalálnom.

Január elején vettem meg a TL-WR740N routert, és azt az interneten elérhető útmutatók alapján akartam konfigurálni. Az általad (és az útmutatókban) is leírt IP cím azonban elérhetetlennek bizonyult (most is kipróbáltam, elérhetetlen). Ekkor próbáltam a routerhez mellékelt CD-n lévő pdf fájl segítségével megfejteni a rejtélyt. A pdf fájl tartalmazza a használati útmutatót, és ez a 192.168.1.1 IP címről egy mukkot sem ír, ellenben azt mondja, hogy: "Open your browser and types tplinklogin.net in the address field. Then use admin for user name and password to log in."

2012. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 P.O.C. ***** válasza:

Olybá tűnik, hogy az újabb hardver verziók, már a 192.168.0.1 alapértelmezett IP -t használják:

[link]

Ezért nem érted el a 192.168.1.1 -en, csak a tplinklogin.net URL -el.

2012. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a ruter típusa TL-WR5416!köszönom előre is a segitségeteket
2012. jan. 21. 21:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Csináld a #3/9 hozzászólás alapján.
2012. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!