Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van-e olyan program, ami...

Van-e olyan program, ami levédi a számítógépet? Többi lent!

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy van egy bizonyos program amit ingyen letölthetek internetről (teljes verziót, nem próba verziót!), ami kb. azt tudná, hogy egyfajta jelszavas védelmet ad a gépnek, csak éppenséggel úgy, hogy lezárja az F8-as menüt: Nem lehet csökkentett módba se belépni!

Ráadásul ami a legfontosabb, hogy tegyük fel, van egy házilag készített akármilyen szerverem aminek futnia kell, és fut is a gépen és utána benyomni ezt a jelszavad védelmet, ami olyan mintha kidobna kijelentkezve vagy hasónló, de közben a szerver ugyan úgy megy és minden egyéb. És más nem tud hozzányúlni...

Windows servise pack 3-ra kéne (32bit)

Kissé nehézkesen tudtam elmagyarázni, de hátha valaki tud segíteni.


2012. ápr. 21. 23:35
 1/9 A kérdező kommentje:

Tehát valami olyasmire kell gondolni ami teljesen lezárja a számítógép hozzáférhetőségét, és csak egyfajta jelszóval lehet belépni. De amíg a jelszó védi, tehát a számítógép levédése közben (amíg nincs beírva a jelszó), addig az asztalon a programok nyugodtan futnak, csak nem tud rájuk nézni senki!

Ennek az lenne a lényege, hogy senki se tudjon belépni csökkentett módba, se normál módba!

És ha valami fut a számítógépen, legyen az egy szerver, egy film, vagy akármi más, az ugyan úgy végzi a munkáját, mint eddig, tehát a háttérben, és senki nem tud hozzányúlni! És ha beírod majd a jelszavad, akkor engedélyt kapsz a munkamenetel folytatásához ott, ahol abba hagytad!

ISMER-e valaki ilyen programot, vagy hasonlót?

2012. ápr. 21. 23:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt alapból is meg lehet csinálni, teszel egy jelszót a képernyőkímélőre és kész is...
2012. ápr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És azt hogyan tudok rakni?

Pontosabb leírást. Köszi előre is.

2012. ápr. 22. 01:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Hol tudok jelszót írni neki stb.?
2012. ápr. 22. 01:03
 5/9 lindmayer ***** válasza:

alapból tudja: ezt a műveletet zárolásnak hívják, utána csak jelszóval lehet belépni

ja, és ez a csökkentett módos izé is csak akkor működik, ha nincs jelszava mondjuk a rendszergazdának: az xp-nél sokan nem adnak jelszavat a rendszergazdai fióknak, így csökkentet módban be lehet lépni oda, hozzáteszem, hogy emiatt nem is lenne szükség a csökkentett módra

tehát adjál minden felhasználónak jelszót, zárold a gépet,

és akkor senki sehogyan nem tud belépni a jelszó tudta nélkül

és gondolom amúgy xp az az operációs rendszer(ez elfelejtetted hozzátenni)

2012. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Asztal/jobb klikk/tulajdonságok/képernyőkímélő/ és ott ha választok egy képernyőkímélőt, akkor mellette írja, hogy jelszós védelem.

Na most bepipáltam a jelszós védelmet, de semmi. Valahol csak meg kell adni, hogy mi legyen a jelszó nem? És hol?

2012. ápr. 22. 10:35
 7/9 lindmayer ***** válasza:

csak egy tipp: ez azt jelenti, hogy ha bekapcsol a képernyőkímélő, akkor zárolja a fiókot, tehát a felhasználó jelszavát kell megadni

a képernyő bekapcsolását állítsd egy perces időre, várd meg és akkor kattints valamit

2012. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kiválasztottam egy képernyőkímélőt, és ráraktam 1 percre, és ügye le okéztam, és vártam 1 percet bejött a képernyőkímélő, majd mozgattam az egeret és simán bejött minden. Semmi jelszót nem kért. A gépemen csak 1 felhasználói fiók van és azon van jelszó.

Mi lehet a baj?

2012. ápr. 23. 14:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Elv. van olyan funkció, hogy dobjon ki a felhasználóválasztó képernyőre. Ezt kapcsold be.
2012. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!