Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » VNC-szerver letiltása! Hogyan...

Antimod kérdése:

VNC-szerver letiltása! Hogyan kell?

Figyelt kérdés

A gépemen VNC-szerver van, és sajnos úgy tűnik, kémkednek utánam a munkahelyen. Mivel erre vonatkozóan semmi tájékoztatás nem volt, a jogi szabályozásnak utánanézve nagyon illegálisnak tűnik, így le akarom tiltani.

Első lépésként leállítottam a programot, és letiltottam azt Windows tűzfalon, de tartok tőle, ez kevés így. Van erre biztos módszer? (Kb. fél órája nézem a Google-ön az angol nyelvű anyagokat, de konkrét tippet még nem találtam.)



2012. júl. 26. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Az automatikus indítási listából vedd ki, és az bőven elég.

Ha nagy cég, akkor beszélhetsz a főnökkel erről, ha kicsi, akkor meg húzd meg magad, mert Viktor elintézte, hogy a semmiért is kirúghatnak bárkit.

Sok embert foglalkoztató cégnél ennek az esélye kisebb, mivel nagyobb lenne a visszhangja is.

Ezért a nagyobb cégeknél nem árt terjeszteni egy kicsit a munkatársak között is, hadd menjen a főnök fülébe!

2012. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 czibles ***** válasza:

Saját vagy céges gép?


Ha céges, akkor azt tesznek rá amit akarnak, elvégre csak munkára kaptad + tudniuk is kéne mindig az aktuális IPdet, hogy csatlakozni tudjanak.


Ha saját, és kintről törték fel, akkor meg nem egy VNC szerverrel fognak utánad kémkedni. Ráadásul nagyon kevés cégnél van erre erőforrás / szaktudás.

2012. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Ha céges, akkor azt tesznek rá amit akarnak, elvégre csak munkára kaptad"


Ez így van, ezért nem akarom letörölni. De joguk sincs kémkedni utánam, ezért azt viszont meg akarom akadályozni.

Egyelőre úgy néz ki, sikerült, majd meglátom még, mi a helyzet.

2012. júl. 26. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!