Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tudnák tenni ezekkel a...

Mit tudnák tenni ezekkel a vírusokkal?

Figyelt kérdés

Először is NOD32-es és Norton Security Scan programjaim vannak.A NOD32-ről: Amikor bekapcsolom a gépemet miért jelenik meg egy ablak(?) a képernyőn NOD32-es ikonnal és 2-3 percig ott van, de nem tudok addig semmit se elindítani, max sajátgép.Sokszor amikor gépezek ilyet ír ki, napi több alkalommal:Nod 32 antivirus system Frissítések telepítése szertné az új frissítéseket feltelpíteni. Igen/nem bármelyikre kattintok ezt írja ki: Hibás felhasználói név vagy jelszó.Akkor most fenn van teljes verzióban a NOD32 vagy nem, mert tudok vele vírust keresni irtani stb.Amúgy rengeteg helyen hallottam hogy a NOD32-nek jobb a híre mint a minősege.

A Nortonról: Ez több mint valószínű, hogy nem teljes verzió mert ki van mellé írva hogy "Buy now". De sokszor csak magától elindul és keresi a vírusokat. És ami a legrosszab(?) talál!Ezeket:

Cookies: Threat name:Tracking Cookie, Threats found: 147

Virus: Threat name: Trojan hourse, Threats found : 4

Valami olyat is hallottam, hogy a Norton egyből törli ezeket a vírusokat de akkor is ha mellete van a "Buy Now" szócska? És a NOD2 miért nem találja itt:(mert itt van amúgy mind a 4!)

C./windows/system/winlogon.exe

Csak a ez változik: Target Type: ez a 3 fajta van:Process, Infection,Browser Cache

Nem szertném megint újratelepíttettni a gépem most vírus miatt.

Amúgy minden működik rendesen, semminek sem látom "hiányát" ugyhogy nem tudom mit tegyek.


2009. júl. 24. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A NOD32 (és az ESET Smart Security is) FIZETŐS PROGIK. Nem elég letölteni a próbaváltozatot, az csak egy hónapig használható. Meg kell venni a licencest.

Valószínűleg ezt kéri, a NOD32 Ablaka, Beállítások, Felhasználónév és jelszó beállítása. Ide kell beírnod, amit a dobozban a telepítő CD mellé kaptál. Addig nem fog frissiteni. De az is lehet, hogy lejárt a licencet, rendelj neten másikat, akkor olcsóbb (9000 ft volt nekem legutóbb). (www.eset.hu).

2009. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Töltsd le és telepítsd: [link] a Cookie (süti) akármiket megtalálja és le lehet törölni vagy tedd karanténba. Egyébként kémprogik (nyomkövetők).
2009. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
NOD32 és az ESS is beállítható automatikus frissitésre, ezt naponta többször is megteszi. Ha nem, a licenced lejárt (nézd meg, meddig jó). Vagy nem jogtiszta a NOD-od.
2009. júl. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Árkádban, az Örsön van 576 bolt, itt lehet kapni licences, jogtiszta NOD32 3.0, NOD32 4.0, ESS 3.0 és ESS 4.0-t. A vásárlásnál kérnek adatokat (név, lakcím, email-cím stb.). Ezután küldenek gépre egy email-t, ami segít az azonosításban. Ha van a gépeden próbaváltozat, az a licencel valós idejűvé frissül. (egy évet adnak). Ha ez lejárt, újra meg kell venni a licencet. Nem ingyenesek.
2009. júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De mik ezek a vírusok, milyen kárt okozhatnak?
2009. júl. 25. 07:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Cookies magyarul sütik. Nem szabad semmilyen felhasználói nevet,email-címet, jelszót megjegyeztetni a böngészővel. Kilépéskor törlés, ezek a kis dögök kémprogramok, nyomkövetők, a netezési szokásaidat figyelik. Nem túl veszélyesek, a trójai falovak annál inkább. Töltsd le és telepitsd: [link] A frissitése után már magyarul is tud (beállítható).
2009. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el a www.virushirado.hu leírásait a virusokról, nagyon jó és pontos.
2009. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
www.eset.hu virusadatbázis, minden benne van.
2009. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!