Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Www. Dirtywindows.hu/publ/blog...

Www. Dirtywindows.hu/publ/blogs/nameless/microsoft_windows_7_a_ho sszu_elet_titka/7-1-0-326 ez vonatkozik windows xp re is?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
szia létszíves bemásolnád annak a linkjét ide mert amit oda be írtál,ott elrontottál valamit nem jeleníti meg a honlapot...
2012. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudok ilyet de a gyakorikérdések keresőjébe írd be azt hogy töredezettségmentesítő,és keress olyat hogy nem indul a lemeztöredezettségmentesítő és ott lessz a lik,
2012. szept. 15. 17:23
 3/10 anonim ***** válasza:
oké csinálok egy képet,hogy hogyan tudod bemásolni a linket: [link] tessék így remélem érted már,hogy kell.
2012. szept. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. szept. 15. 18:45
 5/10 A kérdező kommentje:
sikerült köszi szépen
2012. szept. 15. 18:46
 6/10 anonim ***** válasza:
szia, először is köszi,hogy ezt megmutattad nekem sokat segített,nem is tudtam,hogy a Windowsnak van saját töredezettség ménesítője,meg tisztítója,na mostantól azokat fogom használni(nem is tudtam)na amit kérdeztél igen vonatkozik valamennyire részre a windows xp-re de nem az egész,windows xp-nek gyengébb a biztonsága,igy kell egy külön tűzfal is,meg szerintem aki torentezik,filmeket nézz,letöltögetstb annak szerintem egy fokkal jobb vírusirtó kéne mint az mse,de a többi mind igaz xp-re is;)
2012. szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én szerintem a többi vírusírtó nem tudja hogy mit szeret az xp,kitörölnek olyan fájlokat is amelyeknek közük sincs a vírushoz,de a mse viszont nagyon is tudja.szerintem tedd fel te is.
2012. szept. 16. 12:00
 8/10 A kérdező kommentje:
ja még annyit hogy a tisztító hellyett tedd fel a ccleanert mert megkönnyíti a takarítást.na ennyit akartam.szia
2012. szept. 16. 12:02
 9/10 anonim ***** válasza:

1.nem minden vírusirtó,csinál gyakrantéves riasztás,még az mse is csinált téves riasztásokat néztem a fórumokat,hogy panaszkodnak,hogy egy átlagos progit vírusnak nézte az mse.

2.nekem elég awindows tisztitó azt csinálja mint az cc de nem törli ki a böngésziséi adatokat de azt 5 másidperc allatm eg lehet csinálni

2012. szept. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 RhisiartK válasza:

Xp-re is igaz, csak a cikk nem teljesen helyes. Mert a registry-ben nagyon sok szemét, felesleges bejegyzés szokott felgyűlni. Ugyanis az "okos" Windowsnak nincs szemétgyűjtője a registry-ben. Amikor egy programot uninstallálunk, vagy valamilyen ügyes kis programmal törlünk, akkor azok hagyhatnak maguk után bejegyzéseket, fájlokat. A registry folyamatosan a memóriában van és amikor egy program egy bejegyzéshez akar hozzáférni, akkor nem mindegy mekkora méretű fájlban (adatmennyiségben) kell azt megkeresni. Vírusírtóból pedig azért nem javasolt a Microsoft terméke, mert nagyon gyenge a védelme. Érdemes elolvasni különböző teszteket, amiken pl. az Eset, vagy a Symantec termékei könnyedén átmennek már évek óta, míg Microsoftos társukról ez nem mondható el. Ezen felül úgyanúgy téves risztásoktól hemzseghet, mint a többi program. A lényeg a töredezettségmentesítés, a felesleges fájlok törlése, registry karbantartása, ha szoktunk programokat kipróbálni majd törölni (vagyis ha sok szemét lehet benne)... A ccleaner gyakorlatilag mindezeket tudja és be lehet állítani, hogy mit töröljön és mit nem (pl. én se töröltetem a böngészési előzményeket).


Tudom, most kicsit lehúztam a Windows, de amúgy kedvelem, csak nem szabad bízni benne, mert elég sok hülyeséget csinál néha. Talán az új Windows 8 majd, megmutatja, hogy milyennek is kell lenni egy jó op. rendszernek.

2012. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!