Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Spam (fekete) listán vagyok,...

Spam (fekete) listán vagyok, de miért?

Figyelt kérdés

Van egy webszerverem, amivel már több éve minden rendben van, kivéve az utóbbi néháény hónapot. Ugyanis folyamatosan fekete listára kerül és nem jövünk rá a haverommal, hogy mi lehet a baj.

Ahogy eltávolítjuk a fekete listáról másnap visszakerül.

Elméletileg a beállításokkal minden rendben van.


A clamscan nem talál semmit

Az rkhunter nem talál semmit


A postfix forgalom nincsen megnőve, tehát nincsen kiugró adat.


Hírleveleket szoktunk kiküldeni webgalambról, illetve van egy cég aki heti 1x-er php-mailerrel küld ki, de eddig is minden rendben volt velük.

Illetve még annyit tennék hozzá, hogy aki php maillert használ azok pénteken küldik ki a levelet és a szerver szinte minden nap felkerül spamlistára. Nagyon unom, hogy minden nap le kell szednem.


Az mxtoolbox.com szerint is minden rendben van.


Esetleg aki jártas ebben írhatna valami, hogy mit kellene megnézni, vagy akár tesztelheti is az IP-t ami:

87.229.77.23



2012. nov. 2. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Én már semmin sem lepődök meg, azon sem, hogy palesztin hackerek szerint a Balaton izraeli tó(!?). Ennek megfelelően fel is törték és saját magukat dicsőítik az oldalon! Szentesi vízműnek pedig ugyan mi köze a Mohamed karikatúrákhoz? Szerintem ebben az országban ez senkit se érdekelt, nem is láttuk azokat.

[link]

2012. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ennek mi köze van a spameimhez? :)
2012. nov. 3. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Telepítsd újra a Windows-t. A géped valószínűleg régóta egy botnet hálózat egyik gépe, ezen más nem segíthet. És futtasd le a Kaspersky Online Scannerét, mélyen benne van a fertőzés.
2012. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"BOTNET hálózatok

Botnet hálózatnak nevezzük az olyan botokkal fertőzött gépek csoportját, melyeket távolról központilag irányíthat a rosszindulatú támadó. Mostanában a peer-to-peer (P2P) botneteket használják leggyakrabban. Ezeknek a botnet hálózatoknak nincsen a hagyományos értelemben vett vezérlőközpontjuk, mégis valamennyien egy zombi hadsereg részét képezik".

[link]

2012. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi válaszokat! :)


1. Ez egy linuxos szerver gép

2. Semmilyen vírus és semmilyen kémprogram nincsen rajta.

3. Betörni már egy robotnak elég nehéz a szerverre


4. Más hiba van!


Tehát még mindig várom a lehetséges válaszokat.


Köszi

2012. nov. 4. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!