Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki folyamatosan fent van...

Ágica2739 kérdése:

Valaki folyamatosan fent van a gépemen, minden levelemet elolvas, a sky- pomba is belelát, már újra telepítettem a gépem, de megint megjelent . A vírusirtó, tűzfal nem jelzi ki. Mit csináljak, hogy megszabaduljak tőle?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 08:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
húzd ki a gépet a konnektorból, csomagold vissza a dobozába, és vidd vissza az üzletbe, ahol vetted.
2012. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Ezért újratelepíteni xd.

Úgy érted, hogy neten keresztül törnek be hozzád?

Az hülyeség. Mégis miből gondolod ezt?

Honnan lehet észrevenni ha vki elolvas vmit? Megérzed?

Válts jelszavat, max vki megtudta és elolvassa az emailjeidet, ezt el tudom képzelni. Ilyenkor jelszót váltunk.

2012. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Úgy veszem észre , hogy felhívja a párom és elmond neki mindent a mit látott.Már a jelszavakat is megváltoztattam .
2012. dec. 21. 09:04
 4/24 anonim ***** válasza:
Érdekes kapcsolat lehet az, amelyikben titkolózni kell a másik előtt... ^^
2012. dec. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem titkolózok ,és nem a kapcsolatom volt a kérdés .
2012. dec. 21. 09:21
 6/24 anonim ***** válasza:

#4-nek igaza van.

Amit tud tenni: teljes újra telepítés, teljes jelszavazás és senkit nem engedsz a géphez, még 3 percre sem. Esetleg a linux használata is megfontolandó :)

2012. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Már 2 szer újra lett telepítve ,a jelszavakat is megváltoztattam ,azt mondta hogy mindegy hányszor telepítettem újra a gépem ő akkor is fent lesz ,azért ez elég félelmetes nem ?Amikor fent vagyok ugyan azt látja amit én.Mi az a linux?
2012. dec. 21. 09:40
 8/24 anonim ***** válasza:

A gép is jelszavazva volt?

A linux egy operációs rendszer, ami sok szempontból biztonságosabb, mint a windows.

2012. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A Linux egy operációs rendszer, hasonlóan a Windowshoz. Kérdésedből ítélve a gépedet nem Te telepítetted újra, hanem valaki más. Így érdemes lehet esetleg a saját fiókod, és a rendszergazdai jogosultságú fiókok jelszavát módosítanod, hogy távoli asztallal se tudjon az illető belépni a gépedre. Nem kell misztifikálni a dolgot, kis odafigyeléssel és minimális hozzáértéssel még a legprofibb hekkerek sem tudnak belépni a gépedre távolról, nemhogy egy mezítlábas user.
2012. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon értek a géphez,szakemberre bízóm a telepítést mindig ,amikor bekapcsolom a gépet jelszó védi , az biztos de a ,de a másik kettő jelszót nem is tudom ,hogy lehet azt megváltoztatni?
2012. dec. 21. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!