Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire biztonságos emailban...

Mennyire biztonságos emailban képeket küldeni valakinek?

Figyelt kérdés
Ha küldök a barátomnak magamról egy erotikus képet akkor lehetséges, hogy később viszont látom azt valamelyik oldalon? Ha igen, akkor, hogy lehetne ezt megelőzni?
2013. febr. 12. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Lelopják, különösen a Face-ról. Én ilyen fotókat a mobilomban sem tárolnék. De te tudod, megéri-e neked a kockázatot.
2013. febr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha szakitotok, az exed felteszi a netre. És éghetsz.
2013. febr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen tudással ne küldj sehova semmit.
2013. febr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

> Ha igen, akkor, hogy lehetne ezt megelőzni?

- Rendszeres vírusirtás és kémprogramirtás a te gépeden és a barátod gépén is

- Email mellékletként erotikus fényképet lehetőleg titkosítva küldözgess (egyrészt mert az email forgalom bizonyos esetekben "lehallgatható", másrészt pedig mert ha valaki feltöri a te vagy a barátod email fiókjának jelszavát, akkor hozzáférhet minden fogadott/elküldött levélhez, csatolmányokkal együtt). (Titkosításhoz a TrueCrypt nevű szoftvert ajánlanám).

Ezen kívül mást szerintem nemigen lehet tenni...

2013. febr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A barátod bírja ki amíg nem találkoztok addig lapozgatom ökmet
2013. febr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
önnek ezt nem ajánlom.
2013. febr. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a képet, keményen jelszavazott( min. 15 spec. karaktereket is tartalmazó jelszó!) archívumba csomagolod, (7Zip, RAR, WinZIP stb.)

ekkor biztos lehetsz benne, hogy nem jut hozzá más, csak aki ismeri a jelszót!

így, ha felkerül a NET-re, csak a "barátodtól" eredhet a kép. (az, hogy Ő tette-e fel, vagy ellopták tőle a már kibontott képet...., utólag nehéz lesz kideríteni.)

2013. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel a barátod lesz az első, aki kiszivárogtatja, így tök mindegy, mennyire véded le... Egyetlen megelőzés, ha el se készíted a képet!
2013. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na akkor elárulom, hogy az összes elektronikus kapcsolattartási forma közül az e-mail a legbiztonságosabb (ami SSL titkosított csatornán keresztül halad).


Csak annyi lehet a problémád, ha ő kiteszi valahova. De nem értem miért kell ilyeneket feltételezni egyből valakiről. Én erre azt szoktam mondani, hogy mindenki magából indul ki :P

2013. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!