Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire biztonságos 12 éves...

Mennyire biztonságos 12 éves 2G telefont használni?

Figyelt kérdés

Nokia.

A kérdést úgy értem, hogy az indexen jelent meg egy cikk amit nem értek. Ebben azt írják, hogy a 3G telefon forgalmát 2G -re terelik. Az tiszta, hogy a mobilt '94 vagy '98 óta gond nélkül fel lehet törni, mármint ha jól tudom mostanában percek kérdése az A5 algo feltörése illetve a kulcs kinyerése így a leh***gatás. De ez az ah-nak meg nni meg ilyesmiknek van hozzá laptopja. Az is ok hogy egy imsi catchert pár ezer euróért van aki betud szerezni, bár ez is kétséges. De ahhoz mindig ott kell lenni a toronynál. Szóval ezt a 2G-s dolgot nem értem, van erre nyílt szoftver? A cikkben a wifi hotspot forgalmát térítik el, de annak mi köze a mobilhálózathoz? Ezt nem értem a cikkben.


[link]


"Amikor a 3G mobiltelefonját használja, akkor a mobilkapcsolatot a hamis szerverállomás a régi gms-rendszerre, a 2G-re irányítja, és így könnyen elérhetővé válik az információ."



2013. márc. 5. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Az indexen a tech rovat elég sokszor beszél (ír) össze-vissza...


Wifizni nem biztonságos nyílt wifin, mivel az összes adat (ami nem https, ssl vagy valamilyen titkosítást használ) simán cleartextként, olvasható/lehallgatható formátumban közlekedik.


A 3G más tészta már, ott valami ilyesmire gondolhattak, bár ez kevésbé jellemző itthon: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=leDh7..

2013. márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Érdekes ez a femtocell h4ck, de ez az előadásból kiderül csak 2009-ben működött, ráadásul most már hozzá sem lehet férni a soros porthoz. Amúgy is bonyolult puffer túlcsordulás, meg a jó ég tudja ehhez azért erősen érteni kell. Bár ha valaki vesz egy 1.0 PCB-s femtocellt akkor hackelheti a hálózatot? Ijesztő ha így van.


De az poén ahogy egy vpn szerverrel rámegy innen a Voda UK-ra. Így tényleg elkaphatatlan valaki. Nice hack. :)

2013. márc. 6. 01:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha sikerül szerezni egy régit, akkor igen, működhet a dolog, valamint mivel saját a cucc, akár a forgalmat is tudod figyelni, ezzel meg is van a lehallgatás.


De mondom az indexes cikkben szépen kevernek néha... :)

2013. márc. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az tiszta, hogy a mobilt '94 vagy '98 óta gond nélkül fel lehet törni, mármint ha jól tudom mostanában percek kérdése az A5 algo feltörése illetve a kulcs kinyerése így a leh***gatás. "


A5/2-re volt igaz ez, amit már nem is használnak. A5/1 van használatban, ami nem egy könnyen sebezhető algoritmus. A "publikus" tudomány mai állása szerint biztonságos.


Egész kérdésedre a válasz: a hagyományos GSM hálózatra nem létezik feltörő szoftver és a levegő interfészt sem lehet lehallgatni,

2013. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!