Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi az az ESET Live Grid?...

Mi az az ESET Live Grid? Érdemes bekapcsolni ezt?

Figyelt kérdés
2014. jún. 13. 16:40
 1/3 belapus ***** válasza:

Az ESET felhőszolgáltatása:


[link]

2014. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elolvastam de nem értem!

Valami gyakorlatiasabban eltudná mondani valaki lécci?

2014. jún. 15. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen egyértelűen van leírva, keresd (CTRL+F) a fenti linken ezt:

Felhő alapú védelem


Ha még mindig nem volna tiszta, valamit megpróbáltam összehozni:

Van egy internetes adatbázis (ESET Live Grid) amely a felhasználók gépén található futtatható fájlok (programok) ellenőrzésére szolgáló azonosítókat tartalmazza. Ez az azonosító (MD5 hash) minden fájlt egyedileg azonosít, amint egy kis módosítás történik a fájlon, ez is megváltozik. Az adatbázis tartalmazza, hogy egy-egy azonosító fertőzött, vagy tiszta programhoz tartozik. Ha a felhasználó gépére kerül egy új alkalmazás, az azonosítója megy rögtön a felhőbe, ott, ha kiderül, hogy az adott program fertőzött, egyből karanténba kerül a felhasználó gépén. Nem csak miután frissült a vírusdefiníciós adatbázis és tartalmazza a program olyan kódsorát, amely vírus jelenlétére utal. Sokkal gyorsabban meg lehet akadályozni egy vírus elterjedését, nem kell kapkodva kiadni egy újabb vírusdefiníciós adatbázist.

2014. jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!