Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » LovSan, RPC/DCOM vírus,...

LovSan, RPC/DCOM vírus, honnan tudom meg, hogy megfertőzte-e a gépem, és hogyan akadályozhatom meg?

Figyelt kérdés

Avast folyton jelez, naponta többször is, utánanéztem, és valamilyen LovSan vírussal támadnak, amiről olvastam is, és elég komolynak tűnik.

Mit kezdjek ezzel a vírussal?

Olvastam, hogy itt kell letöltenem valamit, de windows 7-re még nincs semmilyen fájl, akkor mit töltsek le:

[link]

És honnan tudhatom meg, hogy már megfertőződött-e a gépem?


2010. jan. 4. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ESET-NOD víruslaborjában benne van, vagyis felismeri és le is tudja irtani. Ha nincs a gépeden semmilyen ESET-NOD (Antivirus vagy Smart Security), akkor az Online Scennerrel le tudod irtani. [link]
2010. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez a leírása: [link]
2010. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt töltsd le, 30 napos próbaverzió. Ha diák vagy, féláron licenszet kaphatsz hozzá.

[link]

2010. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek, ezt az online scannert kipróbálom, remélem működni fog.

Amúgy ahol írták, hogy melyik oprendszereket veszélyezteti, ott windows 7-et nem írja.

Csak nem frissítettek, vagy win7-nek tényleg nem árthat?

2010. jan. 4. 20:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor még nem volt Windows7, de ne legyenek illúzióid, a vírusgyártók nem hagyják ki ezt az új operációs rendszert sem. Már ezt is támadják.
2010. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na azóta már lefutott, de azóta nem ültem gépközelben, így nem tudom, hogy sikerült-e.

De amúgy szerintem még nem fertőződött meg a gépem, csak folyamatosan támadták, ez a vírusirtás azon is segít, vagy csak ha már fertőzött?

2010. jan. 4. 23:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem figyelted, biztosan kiírta, mit talált. Futtasd majd le többször is, ártani nem árt. Azt is lehet, hogy már leszedte.
2010. jan. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt írta, hogy 0 fertőzött fájl.

És nem sokkal vírusirtás után már valamilyen LSSOS támadást hozott be, azóta meg megint ez a LovSan támad.

De mint egyszer már kérdeztem: még szerintem nem lett vírusos a gépem, csak próbálkozik a vírus (mert az avast azt írja, hogy blokkolva), tehát én azt akarom, hogy ne is próbálkozzon.

Nem tudom mennyire érthető.

2010. jan. 5. 14:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Rakasd vele karanténba.
2010. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!