Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudnák megszabadulni...

Hogy tudnák megszabadulni ettőla vírustól?

Figyelt kérdés

Szinte bármilyen oldalra lépek, az Avast jelez, hogy vírust talált, és az alábbi ablak urgik be:


[link]


Lefuttattam egy teljeskörű víruskeresést, talált is egy fájlt, amit letöröltem. Ezután felajánlotta, hogy bootoláskor lefuttat még egy keresést. Ezt is elfogadtam, és talált még 23 fáljt. Engedélyeztem a kitörlésüket, ám néhánynál azt írta, hogy az archívum formátuma ezt nem teheti lehetővé. Mindezt még a bootolás előt csinálta, vagyis elméletileg még több bejárása van, mint ha csökkentett módban futtattam volna keresést, és mégsem tudta ezeket kitörölni, s felteszem, ez a néhány fájl lesz a ludas, a többi inkább csak lassította a gépet. Hogyan tudnám leszedni? A C: meghajtón volt, vagyis végszükség esetén leformázhatom, de ha van más megoldás, akkor nem folyamosnék ehhez.



2014. jún. 29. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Adatok kiment windows ujrarak (legbizotsabb)
2014. jún. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a folyamat a böngésződ, akkor egy kiegésszítő is lehet a dolog mögött. Próbáld meg kikapcsolni/törölni a szükségtelen kiegésszítőket. Más antivírust is ki próbálhatsz. Ismerőseim közűl sokan nem szeretik az AVAST nevű gagyiságot. Megtalál dolgokat, de nem tudja leszedni, ill. sok dolgot ítél kártevőnek, holott nem az, valamint sok kártevőt nem ismer fel.
2014. jún. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nosco ***** válasza:

[link]

próbáld ki ezt a programot.

2014. jún. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: Hát igen, de ha van más megoldás, először talán azt.


#2: Köszi a tippet, de legjobb tudomásom szerint az antivírusokat nem lehet csak úgy törölgetni, mert minden gyorsítótárba stb. kissé beeszik magukat, és onnan nem jönnek ki, s ha jön egy új antivírus, akkor a régi darabjaival kiütik egymást, s az nem jó. Kérlek javíts ki ha tévedek, illetve ajánlj valamit, NOD32 kivételével, régi rossz tapasztalatok. AVG ill. Kasperskyről hallottam, hogy jók.


#3: Köszi, de ha jól látom, ez azokat szúrja ki, amiker a vírusírtó nem. Nos, az enyám kiszúrja, csak leszedni nem tudja.

2014. jún. 29. 17:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Rosszul látod, a böngésző-pluginek kitakarítása után a következő dolgod a Malwarebytes legyen.
2014. jún. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eltakarodott, köszönöm szépen!
2014. jún. 30. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!