Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Laptop, ha nagyrészt a töltőjé...

Laptop, ha nagyrészt a töltőjéről használják, az akkumulátor kivétele okozhat gondot?

Figyelt kérdés

Az esetek 90%-ban otthon használják, úgy, hogy a töltője be van dugva. Az akkumulátor szinte mindig fel van töltve.

Okozhat gondot, ha itthoni használat esetén az akkumulátort kiveszik? Tudtommal, ha 100%-ig fel van töltve, akkor is kap áramot és egy ici-picit "használódik", valamint az élettartama is csökkenhet hosszútávon.


2-3 hetente használnák egyszer az akkumulátort is, amíg le nem merül és újra feltöltenék.



2014. júl. 1. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Baja se így se úgy nem lesz.
2014. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tengor ***** válasza:

Ha folyamatosan a gépben van, annak csak annyi a hátránya, hogy valamivel jobban melegszik. Ellenben egy áramszünet esetén nem veszik el a munkád, nem lesz szabályosan leállítva a HDD és az oprendszer.


Ha optimálisan akarod tárolni, akkor merítsd le, töltsd fel 40%-ig és tedd 20 °C fok körüli helyre. 2-3 hetente vedd elő és töltsd 40%-ra.


Személyes: ez utóbbi bánásmód szerintem már kicsit átesik a ló túloldalára és nem az eszköz van a felhasználóért, hanem a felhasználó az eszközért. A 8 éves laptopomban folyamatosan benne volt az akku, nem használtam töltést vezérlőt meg semmit, csak amikor lehetett hálózatról használtam. Még mindig a gyári állapot 80-90%-ával rendelkezik az akku. Ezzel szemben ismerősök, akik össze visszamerítgették már másfél év után csak kábelről tudták használni. Persze ez nem objektív felmérés, csak amolyan önigazolás.

2014. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Így használom már több éve. A laptop javarészt itthon az asztalon van, nem viszem sehová. Az akku teljesen feltöltve kivéve a laptopból be van csomagolva, hogy ne porosodjon, egyébként itt van az asztalon az is. 1-2 havonta kell, akkor haszálom, max pár perccel megy kevesebbet mint újkorában. Szünetmentesre van kötve minden, így az áramszünet esetén is megoldott a biztonságos leállítás.

Nekem csak egy ismerősöm volt 3 éves laptoppal. Nem tudom hogyan használta az akksit, de 5 percnél többet nem nagyon ment róla, olyan hamar lemerült.

2014. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hypno ***** válasza:
Li-ion akkumulátort soha ne merítsd le teljesen. Ha nem használod 40%-ra töltve tárold hűvös helyen.
2014. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fölösleges kivenni. Én mindig tápról használom, de az akku is mindig benne van. 1-2 havonta lemerítem, feltöltöm. 2011 novemberi, de még 97 százalékos és még egy 2,5-3 órás filmet meglehet nézni aksiról. Amúgy meg tényleg jó védelem áramszünet esetén.
2014. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazán "teljesen" nem tudja úgysem lemeríteni mert hamarabb kikapcsol a gép. Bár ha lemerítve rakja el...De ez mindegy is.


Nekem 5 éve van meg a laptop legalább, és egy 75%-on van most az akku. Bár ahogy néztem, ismerős fél éves gépe is csak 90%-os volt. Kicsit olyan ez hogy ha valami tönkre akar menni akkor tönkre fog, ha nem akkor meg nyúzhatod ameddig akarod.

2014. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!