Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hallottátok mekkora PC-s...

Hallottátok mekkora PC-s botrány van kirobbanóban?

Figyelt kérdés

Több mint száz ezer magyar PC-t fertőzött meg kb 3 hete egy ismeretlen eredetű vírus. Ezt az üzit kaptam az egyik ismerösömtől levélben. Rendesen áll a bál, mit szóltok ehhez, mennyire kell ezt komolyan venni? Állítólag már a T-online is értesített embereket levélben,hogy baj van.


Idézem:


" Sziasztok!


Kb 3 héttel ezelött, több mint 600 ezer magyar Pc-t fertőzött meg egy ismeretlen virusos jellgű támadás, melynek következtében aki ennek áldozata lett, az felkerült a spam és email spam feketelistára. A virust, semmilyen virusirtó nem vette észre, a legnagyobb áldozatok közé tartoznak azok, akik napi rendszereséggel használják a facebook-ot, a twitter-t és más társkereső és chat alapú oldalakat. A támadás során a gép, zombi géppé vált ezáltal és csatlakozott, vagy részleges kapcsolatban áll valamelyik botnet hálózattal.. Akiket kevésbé érintette a tamádás, azok közé tartoznak a Win8-as, vagy a Linux felhasználók. Gyakorlatilag az összes XP és Win7 felhasználó érintett lehet a támadásban. Az hogy rajta szerepelsz e az áldozatok listáján, azt itt leellenőrízheted: [link] , továbbá itt is megteheted, sőt tedd is meg ! [link] Akkor ha pirosat jelez valamelyik oldalon, akkor gáz van, ha zöldet, akkor megmenekültél tőle. Ha fertőzötté váltál, akkor a következőt teheted. Le kell töltened ezekről az oldalalkról a következő programokat. [link] , [link] , [link] [link] , [link] . Ezeket mind mind fel kell telepítened hozzá, Deep scan-re kell beállítanod, ahol ezt engedi és le kell futtatnod őket, kizárólag csökkentett módban, vagy egy nem vírusos PC-be át kell tenned a fertőzött rendszerrel rendelkező winyót és onnét. Nem árt, ha néhány takarítóprogramot is bevetsz, mint pl a szintén ingyenesen hozzáférhető, CCleanert, Slimcleaner-t, Wise Care 365 Cleaner-t, és az Advanced Systemcare nevü szoftvert. A művelet több órás lesz, erre készülj fel. Továbbá ahol az említett oldalon rajta szerepelsz a feketelistán, az oldal maga is kinál fel lehetőségeket a feketelistáról való lekerüléshez, csak rá kell kattintanod a pirossal jelzett ikonra és ott a removal részt kell keresni, ami elvezet arra az oldalra, ahol IP megadásokkal és email cím regisztrációkkal le tudsz kerülni a feketelistáról. Ezt csak akkor tedd meg, ha már kipucoltad a géped az említett progikkal. Oszd meg a falon az üzit, hogy mások is leelenőrízhessék a gépüket. "



2014. aug. 18. 14:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
20%
láttam én is az üzifalon a twitteren.szerintem nem kacsa a hír,bár még a média nem mondta be.azt is mondta az egyik arc,hogy az ukránok keze van benne. ukrán hackertámadásról van szó állítólag.szerintem se vegyétek fél vállról.
2014. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

" ami elvezet arra az oldalra, ahol IP megadásokkal és email cím regisztrációkkal le tudsz kerülni a feketelistáról. "

Innentől nem veszem komolyan.

2014. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
21%
Ezek az oldalak biztonságosak pedig és hivatalos oldalak, csak mint rendszergazdaként írom.De ha van még pár ilyen hitetlen emberke,akkor így jártatok :D ez az, terjesszék csak a spamleveleket, meg a vírusokat a gépeteken keresztül :D :D ha menjen, Mar-hák! :( Megvárjátok még bemondja a média?? Arra várhattok backikám,mert akkora pánik és botrány lenne belőle mint állat, ez nem érdeke a médiának,mert nagyon sokba fog kerülni ez nekik is a saját hálóikon belül,csak elég még belegondolni miért.Majd a T-online, vagya UPC kijavítja?? A nagy ló faxt, a saját szervereiken igen, a tiéteken majd baxnak rá. Jobb ha komolyan veszitek és neki álltok a cuccnak,vagy hívjátok a rendszergazdikat,mert különben csak szórhatjátok tovább a trágyát mindenhová!
2014. aug. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
0%
A hír igaz.
2014. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

emlékeztek még erre a 2005-ben indult körlevélre?



"Subject: vigyázz !!!!

Amennyiben már eljutott hozzád ..elnézést! én ma kaptam.

A kövtkező riadó fut végig az interneten:

Az "EUROPA 1" fujt riadót, mert találtak egy vírust, ami az elkövetkező napokban fog megjelenni, és amit "quota invitation" –nak neveznek.

Ezt nem szabad kinyitni, még ha olyan is küldte, aki rajta van az ismerőseid névsorán!!! ( Még véletlenül se nyisd ki!!!!)

Eddig minden esetben egy, a fogadó által ismert név szerepelt feladóként.

Azonnal törölni kell és utána kikapcsolni a computert. Ez a leggonoszabb vírus a CNN közlése és a Microsoft osztályozása szerint. Péntek délután fedezte fel a MCAfee és még nincs ellene ellenszer ("olimpiai lángot" gyújt, mely"elégeti" a keménylemezt).

Megkaptam az angol és a francia eredeti szöveget is (utóbbit Monacoból), a fentivel szószerint egyezik!

Jó lenne ha minél több ismerősödnek elküldenéd.Köszönöm!!!

Üdvözlettel!"


Mi van?

Olimpiai láng? Meg gonosz vírus???

Istenem és mennyien továbbküldték.


Vírus ellen a legjobb módszer:


FORMÁZÁS !!!!

2014. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%
ubuntut hasznalok, letojom... :D
2014. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
68%
6#-osnak egy like!
2014. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Koplárovics Béci ***** válasza:
84%
A szöveg úgy f***szság, ahogy van.
2014. aug. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
15%

3 pirosat talált itt az egyik irodai gépen, [link] .Szóltam a fiúknak.Köszönöm a topiknyitónak a kiírást.

26/n

2014. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
86%

Az 5 linken lévő programok olyan szépen összeakadnának, ha mindet felrakná a mezei júzer, hogy öröm lenne nézni!

A rendszertakarítók semmit sem érnek spambotok ellen.

Ez valószínűleg hülyeség, de minimum egy nem hozzáértő által barkácsolt szöveg.

G.

2014. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!